בריהון סיכם. בית"ר י-ם פנתה רשמית לדן מורי

קשר ראשל"צ צפוי להגיע לטדי. פרסום ראשון: בן שמעון שוחח עם הבלם

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.06.16 - 13:40
בריהון מול מכבי ת"א בגביע (צילום: אלן שיבר)
בריהון מול מכבי ת"א בגביע (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים מתקרבת לרכש הראשון שלה הקיץ: יעקב בריהון, קשרה בן ה-23 של הפועל ראשון לציון. השחקן, שכבש 13 שערים בעונה האחרונה בליגה הלאומית, סיכם ל-4 שנים ויגיע לבירה תמורת חצי מיליון שקלים.

כעת מתנהל מאבק למי יגיע הכסף ממכירתו של בריהון. רביב ספיר, בעלי הפועל ראשל"צ לשעבר, טוען שחצי מכרטיסו שייך לו, בעוד המועדון, שבבעלות אייל ברקוביץ', מתעקש כי הזכויות נמצאות אצלו. רן בן שמעון קיבל המלצה מאופיר חיים, שאימן את הקשר בעיר היין, ולחץ על אלי טביב להחתימו בבית"ר ירושלים.

בינתיים, בית"ר ירושלים גם פנתה לבלם דן מורי, שנחשב לשחקן חופשי ויכול להצטרף לכל מועדון בו רק יחפוץ. מאמן בית"ר ירושלים רן בן שמעון כבר שוחח עם השחקן ובמידה והוא יגיע לבירה, הוא יחתום על חשבונו של ניסו קפילוטו שמבוקש בהפועל חיפה.

לכבוד חגיגות 80 שנים למועדון, בית"ר ירושלים תשחק בעונה הקרובה עם סמל חדש היציין את פרק הזמן מאז היווסדה של הקבוצה. במקביל, הצהובים-שחורים נפרדו מ"פומה" שסיפקה להם חסות וחתמו על חוזה עם החברה האיטלקית, ג'יבובה (Givova).

כבר באימון הפתיחה מחר (רביעי), בית"ר תעלה עם חולצות חדשות כשהמטרה היא להרוויח גם ממכירת המוצרים בעונה הנוכחית. בן שמעון יערוך מסיבת עיתונאים ראשונה מאז מונה למאמן, כשבחוזה שיוגש לבקרה התקציבית עולה שאם יפוטר, אלי טביב יצטרך לפצות אותו ב-4 חודשי משכורת ולא חודש, כפי שרצה הבעלים תחילה.

גורמים בבית"ר סיפרו שהסיבה לעיכוב בהחתמתו נבעה בין היתר מהעניין הזה. במקביל, בן שמעון שוחח עם ניסו קפילוטו, שמועמד להפועל חיפה וביקש ממנו להישאר, הבעיה היא שטביב אינו מעוניין בשחקן וכעת העניין לא בידיו של המאמן. בכל מקרה, בקבוצה הכינו ציוד לקפילוטו ולאלעד גבאי, שעדיין לא ברור אם ישאר למרות רצונו של המאמן.

אוהדים רבים מארגון "לה פמיליה" הודיעו כי לא יגיעו לאימון הפתיחה. המחאה מגיעה בעקבות טענתם כי טביב טרם הראה נכונות להשקיע ומעבר למאמן איכותי, עדיין לא הוחתמו שחקנים בכירים, כשגם מעמדם של ניקיטה רוקביצה ועומר אצילי לא ברור.

הדפס