גוטליב נגד הפועל: "מנסים לשבור את רוחו"

הבלם טוען להפרה יסודית של ההסכם והגיש התראה לפני תביעה: "המועדון מעוניין לנצל בחמדנות ולהדיר את השחקן"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.09.17 - 17:29

תגיות: ליגה לאומית

תחילת כתבה

המאבק ביו אדי גוטליב לבין הפועל ת"א עולה מדרגה. נציגו של הבלם, עורך הדין רועי רוזן, שלח היום (שני) למועדון מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים בעקבות הפרה יסודית של ההסכם, לטענתם.

כידוע, גוטליב מתאמן בצידי המגרש יחד עם רמזי ספורי ועומרי שקל, שאינם בתכניות המקצועיות של הקבוצה, והדרישה הראשונית של השחקן היא להחזירו באופן מיידי לאימונים וכן תשלום הסכומים הכספיים המגיעים לו לטענתו.

"מסיבות השמורות עמכם, אינכם בוחלים מלעשות שימוש בכל אמצעי כדי לשבור את רוחו של מרשי ולדחות אותו משורות המועדון", נכתב במכתב. "מרשי לא מקבל מסגרת אימונים הולמת ולמעשה המסרים החד משמעיים אותם קיבל מבעלי תפקידים במועדון ו/או מי מטעמם הם שהוא נפלט משורות המועדון, עד אשר הוא יימכר למועדון קולט בתנאים ובעיתוי עליהם יחליט המועדון".

עוד כתב רוזן: "למעט הודעת המועדון לפיה אין מרשי בתכניות המקצועיות וכי הוא לא ישותף במשחקי הקבוצה ו/או באימוניה, נמסר למרשי איום מפורש על פיו מרשי עלול לשבת ביציע לאורך כל עונת המשחקים, או עד למכירתו בינואר. כך בחמדנות, המועדון מעוניין לנצל את העובדה שלמרשי יש חוזה לעונות נוספות כדי להדירו ולפגוע בו קשות מצד אחד ולמכור אותו למועדון אחר, מצד שני".

במכתב גם מצויין כי המועדון לא שילם לגוטליב מענק כספי לעונת 2017/8. כזכור, רק בשבוע שעבר פורסם בערוץ הספורט כי על פי חוזהו של גוטליב, מגיע לו מענק של 140 אלף ש"ח ברוטו, שחציו אמור היה להיות משולם ב-1 לספטמבר. "אמו של מרשי פנתה אליכם מספר רב של פעמים, הודיעה בדבר הצורך לשלם את המענק וביקשה את התשלום המגיע. התעלמות הייתה מנת חלקה", נטען במכתב.

מעבר לכך ולטענת השחקן, המועדון החליט גם להרע את תנאי העסקתו בעניין דירתו, ובמקום דירה בראשל"צ, הכוללת חניה מקורה ומעלית, במועדון העמידו לרשותו דירה בבת ים ב"מצב שאינו ראוי, בקומה הרביעית ללא מעלית, ללא חניה וללא תנאים מינימליים", כך לפי המכתב. בעניין הזה דורש השחקן להעבירו  לדירה סבירה שלא תפחת ברמתה מהדירה הקודמת. במידה שהמועדון לא ימלא את הדרישות, השחקן יפנה להליכים משפטיים.

היחסים העכורים בין גוטליב לבין הפועל ת"א לא החלו בקיץ, אלא עוד בשנה שעברה כשהבלם הגיש תביעת בוררות נגד המועדון ודרש שחרור מיידי, אך הפסיד ונשאר בסופו של דבר במועדון. האדומים טוענים כי הם נערכים להישארותו של השחקן מבחינה תקציבית וכי הם יעמדו בכל הסכומים הדרושים.

הדפס