כבוד: שיא ישראלי לכהן ב-3,000 מכשולים

צפו: הרצה סיימה חמישית בגמר אליפות אירופה ושברה שיא לאומי

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.18 - 22:11
תחילת כתבה

להמתיק את הגלולה המרה. אחרי שהסדרנו נשימה בעקבות הדרמה והפיספוס הכואב של לונה צ'מטאי במירוץ ה-5,000 מטרים, גם אדווה כהן עלתה על המסלול במירוץ ה-3,000 מטרים מכשולים, סיימה במקום החמישי המכובד וחשוב מכך - שברה שיא ישראלי.

הרצה הישראלית, שהגיעה למירוץ בלי הרבה ציפיות ואחרי שכבר עשתה את שלה בכך שניפצה שיא ישראלי עצמי ב-12 שניות, עלתה לגמר הגדול מהמקום ה-12 לאחר שבשלב המוקדמות היא בכלל דורגה אי שם במקום ה-30.

כהן רצה הערב בלי לחץ גדול על הכתפיים וכנראה שזה גם עזר לה בסופו של דבר. לא הרבה האמינו שהיא תוכל לסיים בין חמשת הראשונות, אבל היא עשתה זאת ומעל הכל רשמה שיא ישראלי חדש אחרי שסיימה בזמן של 9:29:74 דקות.

"פשוט רצתי, אמרתי מה שיהיה יהיה", אמר כהן בסיום, "לא האמנתי שאשפר את השיא שלי ב-19 שניות. אין לי מושג איך, זה פשוט קרה. אני מופתעת מהתוצאה שלי. היה לי סופ"ש מעולה. קיוויתי להגיע לתוצאות בינלאומיות. לאט לאט למדתי איך לרוץ את הריצה שלי. אני מתכננת להגיע לטוקיו. קשה לדבר על זה כי זה עוד שנתיים. כל ספורטאי רוצה להגיע לטופ".

בכך, המשלחת הישראלית מסיימת אליפות אירופה סוערת וגם מוצלחת עם מדלית זהב אחת היסטורית של לונה צ'מטאי במירוץ ה-10,000 מטרים, אבל גם עם כמה אכזבות, בראשן זו של לונה במירוץ ה-5,000 מטרים הערב וגם הכישלון היחסי של חנה קנייזבה-מיננקו שסיימה רק חמישית בגמר הקפיצה המשולשת.

הדפס