הפועל ת"א נענשה במשחק רדיוס בגלל זריקת המצתים

האדומים, שספגו גם קנס כספי, ירצו את העונש מול גלבוע/גליל. רמי כהן: "אירועים כאלה לא יחזרו"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  26.10.17 - 20:27
תחילת כתבה

הפועל תל אביב הייתה עסוקה בשבוע האחרון באירועים האלימים שהתרחשו במשחק מול הפועל ירושלים. כזכור, חלק מהאוהדים האדומים התפרעו ואחד מאנשי האבטחה פיזר גז פלפל כדי להגן על עצמו. היום (חמישי) נערך במשרדי איגוד הכדורסל הדיון בעניינה של הקבוצה בשל זריקת המצתים, בפני הדיינים אלי לוין ותגר עמיאל.

הדיינים השיתו עונש של משחק רדיוס אחד בפועל על הקבוצה, ועוד שני משחקי רדיוס על תנאי, בנוסף לקנס כספי. הקבוצה תרצה את עונש הרדיוס במשחק מול הפועל גלבוע/גליל ב-13 לנובמבר. על רמי כהן הוטל קנס על סך 2,000 ש"ח בפועל ועוד 1,500 ש"ח על תנאי.

עורך הדין של הפועל תל אביב, חיים יצחקי, הטיל חלק גדול מהאשמה על חברת האבטחה שנשכרה על ידי המועדון ומתח עליה ביקורת חריפה: "אחד המאבטחים חרג מתפקידו, חשד באוהד וארב לו במדרגות. אסור היה לו להכניס גז מדמיע לאולם, ככה התחיל האירוע. לחברת האבטחה יש אחריות משמעותית לאירוע הזה שהתרחש. חברת האבטחה הזו לא תעבוד איתנו יותר, הם התנהגו כאילו הם אויבים שלנו. הם חבורת בריונים שרבה". יחד עם זאת, יצחקי ביקר את התנהגות אוהדי הקבוצה ותקף את זריקת המצתים.

״חשבנו שאנחנו יכולים להשתלט על זה, לא הצלחנו", אמר במהלך הדיון יו"ר הפועל תל אביב, רמי כהן, "עשינו השבוע דברים שלא עשינו בעבר. מאמין שאחרי מה שעשינו השבוע, אירועים כאלה לא יחזרו".

עו״ד טל אור, התובע של איגוד הכדורסל תקף במהלך הדיון את התנהגות הקהל וטען כי: "נחצה פה קו אדום, זה היה ניסיון לפגוע בשופט. צריך לעשות כל דבר כדי להפסיק את התופעה הזאת".

הדפס