"נבקש לסגור את יציע אוהדי הפועל ת"א"

תובע האיגוד ל-5 באוויר: "אם לא יעזור, נבקש הפחתת נק'". האדומים בתגובה: "התובע צריך לפסול את עצמו מלדון בעניניינו"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  02.01.18 - 15:21
תחילת כתבה

בין דרבי אחד לדרבי שני, הפועל תל אביב קיבלה הבוקר (שלישי) בשורה לא כל כך נעימה, אבל צפויה: היא תעמוד לדין משמעתי ביום חמישי הבא, ה-11.1, בעקבות אירועי הדרבי שהיה ביום ראשון.

בדו"ח המשקיף של יהודה שיקמה מצוין האירוע בהפסקת המשחק בו התפתחה תקרית בין אוהדי הפועל ת"א למאמן הכושר של מכבי ת"א, רגב פנאן, ובסופה נזרקו למגרש 2 כוסות משקה שעיכבו את פתיחת המחצית השנייה. אחת הכוסות פגעה בטל בורשטיין, עוזר המאמן של מכבי.

בנוסף נזרקו למגרש מטבעות ואוהדי הפועל שרו ״שמעון מזרחי תתאבד״. התקרית בין אוהדי הפועל לפנאן מוזכרת גם בדו"ח השופטים, שמציינים שלאורך המשחק נזרקו מדי פעם מטבעות לשטח המגרש.

התובע של איגוד הכדורסל, עו"ד טל אור, התייחס היום לאוהדי הפועל ת"א בתכנית הרדיו "חמש באוויר" ואיים: "אבקש לסגור את היציע הספציפי שעושה בעיות עד סוף העונה. אם גם זה לא יעזור, נבקש רדיוס ביתי ללא קהל וגם אם זה לא יעזור, נבקש הפחתת נקודות בפועל. להבדיל ממשחקי הכדורגל, עונש הרדיוס בכדורסל הוא מינימום 30 ק"מ והיה מרתיע עד היום".

על הקריאות נגד רגב פנאן ואביו מוני ז"ל: "קראתי את העדות של רגב פנאן והזדעזעתי. התופעה לא מוגרה ואפילו הידרדרה לאחרונה. אם בית הדין לא יקבל את זה, יש לי סמכות לערער על ההחלטה".

כזכור, הפועל הגיעה העונה כבר פעמיים לבית הדין עקב התנהגות אוהדיה. היא כבד נענשה פעם אחת במשחק רדיוס (מול מכבי חיפה בגן נר) וכעת עומד נגדה עונש על תנאי של שני משחקי רדיוס נוספים, שעלול להפוך לפעיל.

מלבד אירועי הדרבי, הפועל ת"א תעמוד לדין על כך שלא מסרה את פרטי האוהד שהקניט את צוות השיפוט במשחק מול בני הרצליה בגביע. האדומים הגיבו כבר אז שהם מנועים מלמסור פרטים של צד שלישי (האוהד), ולכן לא העבירו את שמו הלאה. טענות הקבוצה לא שכנעו את תובע האיגוד, שהחליט להעמיד אותה לדין.

בתוך כך, האדומים נערכים לדרבי השני בתוך 48 שעות, הפעם בליגה. כל אלף הכרטיסים שהוצאו למכירה לאוהדי הפועל נמכרו. דני פרנקו ימשיך לתמרן עם סגל דליל של 7-8 שחקנים, כאשר ג׳רל מקניל, שהורחק על ידי בית הדין משני משחקים, לא יתלבש.

האדומים הגיבו באופן רשמי: "הפועל תל אביב הופתעה לשמוע היום את תובע איגוד הכדורסל, עו"ד טל אור, מעדכן את כלי התקשורת לגבי העונש שהוא מתכוון לבקש מבית הדין בעקבות זריקת החפצים בדרבי, עוד לפני שכתב האישום הגיע לידינו בצורה מסודרת כמקובל. יתרה מכך, בריאיון טען תובע האיגוד, שתופעת הקללות לא רק שלא מוגרה, אלא חלה הדרדרות לאחרונה ודבריו אלו מהווים שקר גס".

"יש לציין  שאין זו הפעם הראשונה בתקופה האחרונה שאנשי האיגוד משקרים במצח נחושה בסוגיה הקשורה למועדון. הפועל תל אביב עמדה לדין בפעם האחרונה בעקבות אירועים שהתחרשו במחזור השלישי, ומאז ועד היום התנהג הקהל שלנו באופן מופתי. ולראייה, הצמצום בכוחות השיטור והאבטחה במשחקי הקבוצה האחרונים. אנחנו מצפים מתובע האיגוד לפסול עצמו מלדון בעניניה של הפועל תל אביב".

הדפס