הפועל ת"א לבית הדין: נעניש אוהדים באופן פרטני

האדומים יחלו במדיניות חדשה ועשויים לשלול מינויים ממתפרעים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  01.08.18 - 17:39
תחילת כתבה

הפועל תל אביב הועמדה היום (רביעי) לדין בגלל התנהגות אוהדיה בשני מקרים שונים, אבל החדשה הכי מעניינת הגיעה דווקא מכיוון הנהלת האדומים, שהצהירה על מדיניות חדשה שתינקט כנגד אוהדים מתפרעים.

הנהלת הקבוצה החליטה כי מהעונה הקרובה תפעל בנחישות כנגד אוהדים שיתנהגו באופן בלתי ראוי, לרבות שלילת כניסתם למשחקים הביתיים. נציגי הקבוצה ביקשו כי בית הדין יתחשב בכך ולא יעניש את הקבוצה במשחקי הרדיוס, כדי לתת להם הזדמנות להוכיח כי שינוי המדיניות יביא לשיפור מהותי בהתנהגות האוהדים, עד לכדי מיגור התופעות הפסולות. בנוסף, עמדו נציגי הקבוצה על הנזק העצום שייגרם לקבוצה לו יופעלו עונשי הרדיוס.

העונשים הוטלו על הקבוצה בשל התנהגות אוהדיה בשני מקרים שונים: זריקת מצת לפרקט במשחק מול אשדוד שפגע ברגלו של ספי שמש והשלכת האבוקות בחצי גמר הפיינל פור מול מכבי תל אביב. דייני האיגוד קיימו דיון מאוחד לשני האירועים ופסקו כי בכל ארבעת משחקי הליגה הראשונים, ארבע השורות הראשונות בכל יציע יהיו סגורות, אלא אם יהיה מדובר ביציע המזרחי שבו יישבו אוהדי הקבוצה האורחת. בנוסף הוטל על המועדון קנס של 15 אלף שקלים.

"יש לקוות כי אוהדי הקבוצה ייצאו לדרך חדשה", נכתב באחד הסעיפים האחרונים בפסק הדין. ״בחרנו להעלות את רף הענישה ולא למצות את הדין, אך זאת תוך איתות ברור להנהלת הקבוצה ולאוהדיה כי לא יהיה מנוס מהטלת עונשים כבדים אם המסר לא יופנם".

הדפס