עובדים על פיצוי: 2 משחקי ידידות, אחד מהם בישראל

בהתאחדות דורשים הקמת ועדת חקירה בעקבות ביטול המפגש: "אם ארגנטינה לא תבוא, הבלאגן יחגוג". כמו כן, יישלח מכתב חריף לפיפ"א: "דורשים למצות את הדין עם מי שהעזו להסית ולטרפד". גורמים פוליטיים: "אסור לתת לטרור לנצח". אביו של מסי התבקש לסייע

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.06.18 - 09:06
תחילת כתבה

שחקני נבחרת ישראל מחכים לשמוע הבוקר (רביעי) מה הוחלט לגבי המשחק שאמור היה להתקיים בשבת בירושלים מול ארגנטינה. הדיווחים משם ממשיכים לדבר על ביטול המשחק ועל קיום משחק אחר בברצלונה, שם עורכת האלביסלסטה מחנה אימונים, ממנו הייתה אמורה להגיע לירושלים. במקביל, מארגני המשחק פועלים מול ההתאחדות הארגנטינית על פיצוי, כשהמתווה שעשוי להתקבל הוא של שני משחקי ידידות, אחד בישראל ואחד בארגנטינה.

ההתאחדות לכדורגל פרסמה תגובה לנושא: "יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, והמנכ"ל רתם קמר נמצאים בקשר ישיר החל מאמש עם מארגני המשחק, ראשי ההתאחדות הארגנטינית וראשי פיפ"א בעקבות הידיעות על ביטול הגעתה של נבחרת ארגנטינה למשחק המתוכנן עם נבחרת ישראל במוצאי שבת הקרובה. נכון לעכשיו לא התקבל כל אישור רשמי על ביטול המשחק, אם כי ברור שעצם קיומו מוטל בספק.

"ההתאחדות רואה בחומרה את האיומים הפיזיים והברוטליים שחצו כל קו אדום, שהשמיע ראש ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב ותפעל ככל יכולתה בעניין במוסדות הכדורגל העולמי. יו"ר ההתאחדות יעביר בהמשך היום מכתב תלונה חריף לנשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו בדרישה למצות את הדין עם מי שהעזו להסית מפורשות לפגוע בשחקני כדורגל ופעלו לטרפד משחק ידידות בין שתי הנבחרות. שחקני הנבחרת עודכנו על ידי ההתאחדות כבר אתמול על הסיטואציה החריגה, וככל שיגיע להתאחדות מידע רשמי וסופי נעדכן". המאמן הזמני של הנבחרת, אלון חזן, הוסיף: "אני מאוכזב ירושלים חשובה יותר גם מכל שחקן כזה אחר".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח עם נשיא ארגנטינה, מאוריסיו מאקרי, כשגם שרת התרבות והספורט מירי רגב מפעילה לחצים כדי שהמשחק יתקיים במועד ובמקום שנקבע. גורמים בלשכת ראש הממשלה העריכו כי לא יהיה פשוט לשכנע את הארגנטינאים להגיע, גם מאחר וכמה שחקנים התבטאו בשיחות סגורות על חוסר הרצון שלהם לנחות בישראל. "אסור לתת לטרור לנצח", אמרו גורמים פוליטיים.

אם המשחק יבוטל, עשויה לקום וועדת חקירה בהתאחדות לכדורגל בחסות חברי ההנהלה. בישיבה האחרונה הצביעו החברים להעביר ייפוי כוח לחברה חיצונית שתנהל את המגעים להבאת הארגנטינאים לארץ למשחק הידידות, זאת ללא כל התערבות מצד ההתאחדות לכדורגל. ההסכם בין אותה חברה להתאחדות הארגנטינית לא הוצג בפני חברי ההנהלה, שהבינו רק לאחר מכן כי ההסכם נחתם בכלל עם אביו של ליונל מסי. "אם ארגנטינה לא תבוא, הבלאגן יחגוג".

בצל חוסר הוודאות, השחקנים העלו שאלות מצחיקות ביניהם, כשחנן ממן פנה לליונל מסי בעברית וביקש לדעת מה הוחלט. אלמוג כהן כבר הכין את השחקנים לנסיעה לקאמפ נואו, ומנהל הנבחרת, ישראל שצ'וצ'ינסקי, שאל מי צריך עוד כרטיסים. "צחקנו על זה כי אנחנו באמת לא יודעים מה יהיה", אמרו מספר שחקנים בנבחרת.

הדפס