גואנגז'ו ר.פ הודחה מהגביע אחרי 7:2 בדרבי

זהבי צימק, אבל הגנה איומה של קבוצתו עלתה בתבוסה ברבע הגמר, 9:6 בסיכום שני המשחקים. רנאטיניו פתח את מסכת הכיבושים, צמדים של מוריקי ואלאן הובילו מהפך גדול

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.17 - 16:55
זהבי. שער שלא עזר לקבוצתו במאום
זהבי. שער שלא עזר לקבוצתו במאום
תחילת כתבה

אחרי שכבש 8 שערים ב-10 ימים, ערן זהבי הגיע לגומלין רבע גמר הגביע בכושר שיא. קבוצתו גואנגז'ו R&F גם הגיעה למפגש החוץ מול אברגרנדה עם יתרון 2:4 מהמשחק הראשון, אבל הובסה קשות 7:2, בגלל משחק הגנה פשוט מחפיר.

זו השנה השנייה ברציפות שזהבי וקבוצתו מודחים על ידי היריבה העירונית. ב-2016 ניצחה הקבוצה של פליפה סקולארי 3:5 בסיכום שני המשחקים והמשיכה עד לזכייה בגביע. השנה היא מקווה להשלים דאבל נוסף, כשגם בליגה היא מוליכה את הטבלה בבטחה.

רנאטיניו החל את המשחק מצוין וסחט פנדל, אותו ניצל כדי להעלות את גואנגז'ו ליתרון מוקדם. אלא שאז ההגנה האורחת החלה לקרוס, וספגה בקלילות צמדים מרגלי מוריקי ואלאן, בצירוף שערים של יו הנצ'או, גאו לין וז'אנג צ'נגלין. זהבי סחט פנדל נוסף בדקה ה-70, ובעט אותו פנימה כדי לצמק ל-5:2 ולהשאיר סיכוי להעפלה בזכות שערי חוץ, אבל אברגרנדה פשוט הייתה גדולה על יריבתה העירונית.

מהלך המשחק
שער!
כבר אחרי 7 דקות, רנאטיניו סחט פנדל בצד שמאל של הרחבה וגם ניגש לבעוט, הברזילאי מצא את הפינה הימנית בלי שום בעיה, 0:1 לגואנגז'ו R&F.

שוויון של אברגרנדה! היתרון החזיק מעמד 6 דקות בלבד, אחרי שמוריקי נשלח בכדור עומק מצוין וגלגל לרשת את שער השוויון, רק 3:5 ל-R&F בסיכום. שער! אברגרנדה השלימה מהפך בדקה ה-22: הפעם פנדל לטובתה, אחרי שג'יהונג הכשיל את אלאן. הברזילאי בעט מצוין מהנקודה הלבנה, 1:2 למארחת.

שער! אברגרנדה השלימה את הקאמבק ל-5:5 בסיכום, עם יתרון בשערי חוץ, בדקה ה-36: מוריקי שוב נשלח באין מפריע לאחד על אחד קליל, ושוב הוא גלגל לרשת כדי לקבוע 1:3. R&F נשארה ב-10 שחקנים בדקה ה-43 אחרי כרטיס אדום לז'יז'או צ'ן. שער! רגע לפני המחצית, יו הנצ'או נגח כדור רוחב גבוה שחלף על פני ההגנה הנרפית של R&F לרשת של האן פנג, 1:4 מהדהד לחניכיו של פליפה סקולארי ו-5:6 בסיכום.

שער! אברגרנדה עלתה ל-1:5 בדקה ה-68 מנגיחה של גאו לין, שגם כבש בסגנון הפיו פיו המוכר של זהבי. שתי דקות חלפו והישראלי סחט פנדל בקצה הרחבה ותירגם אותו בעצמו לשער מצמק, 5:2 ו-7:6, R&F התקרבה מרחק שער מעלייה לחצי הגמר.

שער! אברגרנדה חזרה ליתרון שני שערים בסיכום, אחרי עוד כיסוי כושל בכדור גובה. ז'אנג התרומם מעל ההגנה ונגח כדור לא מרשים במיוחד, אבל עדיין הצליח להכניע את פנג ולקבוע 2:6. שער! השביעי של אברגרנדה, שכנראה סגר עניין, הגיע בדקה ה-82, אחרי שאלאן קיבל כדור עומק טוב, נכנס לרחבה ובעט בעוצמה לרשת, 2:7 גדול, זו גם הייתה תוצאת הסיום. אברגרנדה עולה לחצי גמר הגביע עם 6:9 בסיכום שני המשחקים.

הדפס