הכי מתוק שיש: פארמה חזרה לסרייה א'

מועדון הפאר, שירד מנכסיו, עלה שלוש ליגות בשלוש שנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.18 - 23:29
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

פארמה עשתה היסטוריה מטורפת. אחרי שהתפרקה מנכסיה ונשרה לליגה הרביעית בסוף עונת 2014/15, התקדמה הקבוצה מצפון איטליה בחזרה עד לסרייה א' בתוך שלוש עונות. הלילה (שישי), פארמה השלימה את החזרה הדרמטית עם ניצחון 0:2 מול ספציה, וניצלה את התיקו של פרוסינונה עם פוג'יה בכדי לסיים את העונה במקום השני ולהעפיל ללא צורך במבחנים.

מועדון הפאר עבר שינוי משמעותי מאז הירידה הגדולה. הרנן קרספו, אחד מגדולי נבחרת ארגנטינה בעבר, הגיע בתור סגן נשיא, ובאמצע העונה שעברה מונה המאמן רוברטו ד'אברסה, שהוביל את פארמה לעלייה אוטומטית מהליגה השלישית לשנייה, וגם העונה לסרייה א'.

למרות שהעונה דשדשה בתוצאות, עם לא פחות מ-12 הפסדים ו-9 תוצאות תיקו, הצליחה פארמה לסיים במקום השני. הכל התנקז למחזור האחרון, בו הייתה צריכה פארמה לנצח ולקוות לאיבוד נקודות של פרוסינונה. הצלבנים עלו ליתרון 0:2 בזכות שערים של פאביו סראבולו (11) ואמאטו צ'יצ'ירטי (61). מנגד אלברטו ג'ילרדינו, לשעבר חלוץ נבחרת איטליה, החמיץ פנדל וקירב את פארמה לניצחון עוד יותר.

במקביל קיבלה העולה החדשה הודעה על שוויון דרמטי בדקה ה-89, כאשר פוג'יה השיגה 2:2 מול פרוסינונה, מה שעזר לפארמה לעלות למקום השני. בכך הבטיחה פארמה שהיא לא תצטרך להתמודד במשחקי המבחן, וקבעה עליית ליגה שלישית ברציפות. מעניין יהיה לראות כיצד תתמודד בחזרה בסרייה א' אחרי המפלה שחוותה.

הדפס