אינייסטה הודיע על עזיבה: "נתתי הכל, יום מאוד קשה"

אחד מעמודי התווך של תור הזהב של ברצלונה הכריז בדמעות: "זו העונה האחרונה שלי פה. היה לי מזל לשחק במועדון אחד כל חיי, מרגיש גאה. צ'אבי, ליאו ואני עשינו דברים קסומים יחד. כבוד יותר חשוב מכדור הזהב. לא אחתום באירופה ולעולם לא אשחק נגד ברצלונה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.18 - 14:43
תחילת כתבה

תם עידן בברצלונה. אנדרס אינייסטה ערך היום (שישי) מסיבת עיתונאים מרגשת במיוחד, בה הכריז על עזיבת ברצלונה אחרי 16 שנים בקבוצה הבוגרת, כשפניו ככל הנראה מועדות כעת לליגה הסינית. הקשר בן ה-33 הודיע על כוונתו להנהלה ואת השעות שהובילו למסיבת העיתונאים ניצל כדי להיפרד מחבריו לקבוצה. כמעט ולא נשארה עין יבשה אחת בין הנוכחים, ביניהם גם ז'וספ מריה ברתומאו, ארנסטו ואלוורדה והשחקנים.

"כינסתי את מסיבת העיתונאים כדי להודיע שהעונה הזו תהיה האחרונה שלי", סיפר אינייסטה בדמעות, "זו החלטה קשה, שחשבתי עליה רבות. זה יום מאוד קשה בשבילי, כל חיי חייתי כאן. אבל אני מבין שלפעמים צריך להמשיך הלאה בחיים, ובכל פעם זה קשה ומסובך. המועדון הזה נתן לי הכל.

"במשך כל השנים האלה ולאורך העונה האחרונה, אני רוצה להודות לשחקנים ששיחקתי איתם הפכו אותי לטוב יותר בכל יום. לאקדמיית לה מאסיה שעשתה אותי השחקן שאני היום. לכל האוהדים שהראו לי כל כך הרבה אהבה באצטדיון, זה דבר מדהים. להורים שלי, על כך שהיו איתי לאורך כל הדרך. 22 שנים אחר כך, אני כאן עם האישה המדהימה שאיתי כל יום ואיתנו שלושת האוצרות, הדבר הכי חשוב שיש לנו בחיים. לאוהדים, שעזרו לי לצמוח וליוו אותי בימים הטובים והרעים, האהבה הזו תמיד תישאר אצלי בלב. תודה רבה לכולכם, עשיתם אותי טוב יותר כשחקן וכאדם.

"הקשר עם המועדון היה הדדי. היה לי המזל לשחק במועדון אחד כל חיי ואני מרגיש גאה ושלו. רציתי לנצח במועדון הזה, ועשיתי את זה. שום דבר לא משמח אותי יותר מזה. נתתי את המיטב שלי בכל מובן אפשרי, כאדם שמייצג את המועדון, ועשיתי את המקסימום. זה יפהפה".

אינייסטה נשאל מה הרגע המועדף שלו לאורך התקופה: "קשה לבחור רגע אחד, אבל אבחר בהופעת הבכורה שלי בקבוצה הבוגרת. כל התקופה הייתה חלום, הרבה רגעים חשובים, אבל הבכורה הייתה הדבר הכי חשוב עבורי".

על התהליך שהוביל להחלטה אמר: "דיברתי עם הרבה אנשים, חבריי לקבוצה, הנשיא, המאמנים. אני יודע מה האנשים רוצים, אבל ניסיתי לבטא את עצמי בחודשים האחרונים ולהיות כנה עם עצמי ועם המועדון. התייחסתי לשנה הזו כאחרונה שלי. הדברים עבדו היטב עבורי ועבור הקבוצה, וזה מה שאהבתי יותר מכל בעונה הזו. זה היה תהליך ארוך שהביא אותי לנקודה הזו. לא קל להיפרד, כולם יודעים שאני כנה עם עצמי ועם המועדון. ברגע שלא יכולתי לתרום הכל לקבוצה, הזמן הגיע לעזוב".

ולאן הוא יעזוב? "נדע לאן פניי מועדות כשהעונה תיגמר. יש דברים לדבר עליהם ולסגור. אמרתי שלעולם לא אשחק נגד בארסה, אז זה לא יהיה באירופה. תדעו בדיוק איפה בסוף העונה".

רבות דובר על כך שמעולם לא זכה בכדור הזהב. מגזין פראנס פוטבול אף שלח לו התנצלות על ה"מחדל". אינייסטה התייחס לנושא: "זה לא קוף שיש לי על הגב. צ'אבי, ליאו ואני עשינו דברים קסומים ביחד. לדעתי, כבוד יותר חשוב מכדור הזהב. כולם אוהבים פרסים, אבל זה לא משנה את מי שאני. אני כמעט בן 34, השארתי הכל על כר הדשא, נתתי הכל למועדון. אם לא יכולתי לעשות את זה כמו שעשיתי, לא הייתי מאושר".

על החור שיישאר בבארסה, והאם זה סוף עידן, אמר: "זה הרבה זמן, הרבה תארים ורגעים מיוחדים. זה יפה לקבל את הכבוד הזה מאנשים, אבל יש הרבה שחקנים טובים, בארסה עדיין תהיה טובה בלעדיי. החיים נמשכים. אתה צריך להחליט מתי ללכת. המועדון ימשיך להיות בצמרת. זה לא קל להיפרד, אבל יש שחקנים טובים שעדיין נמצאים כאן. הם ימשיכו כאן ויצטרכו לשאת את הלפיד. הם ימשיכו לנצח ואני אמשיך להיות מאושר כאילו אני עדיין כאן".

הקשר נשאל אם יחזור לבארסה: "כן, אעזוב לשלוש שנים ואחזור כשחקן", התלוצץ והמשיך, "מוקדם מדי לדבר על זה. העונה הזו לא הסתיימה, נשאר לנו משחק אחד כדי להבטיח את האליפות. הלוואי ויום אחד אוכל לחזור".

אינייסטה חותם פרק מפואר בברצלונה, אותה החל ב-2002 אחרי ששיחק בקבוצת הנוער הקטאלונית ולפני כן באלבאסטה. "המהנדס" הפך שם נרדף להצלחה המטאורית של המועדון ב-15 השנים האחרונות, שכללו שמונה תארי אליפות (כשהתשיעי צפוי להגיע כבר ביום ראשון), שישה גביעי המלך וארבע זכיות בליגת האלופות.

נכון להיום, לקשר 670 הופעות רשמיות במדי בארסה, בהן כבש 57 שערים ובישל 141. אך המספרים לא משקפים את התרומה העצומה שהייתה לאינייסטה להפיכת הקטאלונים לקבוצה המצליחה ביותר באירופה, תקופה שהגיעה לשיא הראשון עם הזכייה בצ'מפיונס ב-2006 ולאחר מכן, תחת פפ גווארדיולה, הפכה להיסטורית עם אינייסטה, צ'אבי וליאו מסי כאבני היסוד של המועדון. בסה"כ, זכה הקשר הוותיק ב-31 תארים בבארסה, כשה-32 צפוי להצטרף כאמור בקרוב.

הדפס