טי. ג'יי ליף יוכל לשחק בנבחרת לא כמתאזרח

פרסום ראשון: פיב"א הכירה במעמדו כישראלי. ייפגש עם קטש לא ברור האם יגיע למוקדמות גביע העולם

רועי כהן
רועי כהן  19.07.18 - 16:29
בדרך לנבחרת. ליף (getty)
בדרך לנבחרת. ליף (getty)
תחילת כתבה

פרסום ראשון. נבחרת ישראל עשויה לקבל בעתיד חיזוק משמעותי במיוחד: טי. ג'יי ליף, שמשחק באינדיאנה ב-NBA קיבל אישור מפיב"א שמכיר במעמדו כישראלי. המשמעות היא שליף יוכל לשחק במדי נבחרת ישראל מבלי שייחשב כמתאזרח. האישור התקבל במשרדי האיגוד לפני כשבועיים, וכעת מנסים באיגוד להביאו לחלון המשחקים הקרוב של מוקדמות גביע העולם מול גאורגיה וגרמניה בספטמבר הקרוב.

באיגוד מעריכים כי למרות שהמשחקים ייערכו לפני פתיחת העונה ב-NBA, הסיכויים שליף יקבל אישור מקבוצתו לצאת לנבחרת נמוך, בעיקר מכיוון שהוא עדיין חתום על חוזה רוקי לשלוש השנים הבאות, והמשמעות היא שהוא נדרש לשחק בליגות הקיץ, כפי שעשה בקיץ הנוכחי, ולהשתתף במחנות קדם עונה על פי בקשת הקבוצה. עם זאת, יש לציין כי שחקני NBA צפויים לצאת לחלון הקרוב לנבחרות אחרות.

מאמן הנבחרת עודד קטש צפוי להיפגש עם ליף בשבועות הקרובים, בתיווכו של נציגו של ליף בארץ רז גל, במטרה לבדוק את האפשרות שיוכל להשתחרר לחלון הקרוב. באיגוד אומרים כי גם אם לא יגיע לחלון הקרוב, התקווה היא שליף יהיה חבר קבע בנבחרת ישראל אחרי שיבסס את מעמדו בליגה הטובה בעולם.

דרכו של ליף בנבחרת ישראל החלה אחרי שנופה מנבחרת הנוער של ארה"ב. באיגוד קפצו על ההזדמנות וליף שולב בנבחרת הנוער של ישראל שבה הופיעו אז גם יובל זוסמן ותמיר בלאט. ההכרה של פיב"א במעמדו כישראלי ולא כמתאזרח באה בעיקר בזכות המהלך הזה, שעליו עמלו מתאם האגף המקצועי באיגוד ערן עטיה ונציגו של ליף בישראל רז גל.

הדפס