נתניהו: "כולנו גאים בכם. הישג נפלא"

צפו ברה"מ מחמיא לעתודה. ריבלין: "מחכים לחגוג בישראל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.18 - 22:32
תחילת כתבה

נבחרת העתודה בכדורסל עשתה המון כבוד לספורט הישראלי, עם זכייה היסטורית באליפות אירופה עד גיל 20. ההישג האדיר של אריאל בית הלחמי וחבורתו לא השאיר אף אחד במדינה הקטנה שלנו אדיש והברכות מיהרו להגיע.

 • היסטוריה: נבחרת העתודה זכתה באליפות אירופה עד גיל 20
 • אבדיה: "טירוף להיות חלק מהדבר הזה"
 • צפו בחגיגות העתודה מחדר ההלבשה
 • גיבורים: ברשתות חגגו את הזכייה של העתודה
 • מה הוביל את העתודה לזהב? הצביעו בסקרים
 • כחול, לבן, זהב: ההישגים של נבחרת העתודה
 • ראש הממשלה בנימין נתניהו עלה לשידור והחמיא בטלפון לאריאל בית הלחמי: "לנצח את צרפת וקרואטיה נשמע כמו מונדיאל, הישג נפלא פשוט נפלא וכולנו גאים בכם. הרבה גאווה. כשתחזרו לארץ אני אשמח שתבואו לביקור בבית רה"מ, מברוק ענק לשחקנים כל הכבוד".

  רה"מ נתניהו הוסיף ברשתות החברתיות: "כל הכבוד לנבחרת העתודה של ישראל בכדורסל על זכייתה באליפות אירופה. הישג נפלא. אני מצדיע למאמן אריאל בית הלחמי ולשחקנים, כולנו גאים בכם. מחכה לפגוש אתכם בירושלים".

  גם נשיא המדינה,  ראובן (רובי) ריבלין, שלח ברכות חמות לנבחרת: "ברכות ליקירינו שחקני נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל אשר הביאו לנו את מדליית הזהב בגמר אליפות אירופה בגרמניה הערב. איזו גאווה ישראלית, איזה משחק קבוצתי משמח ומלא נחישות".

  "ארבע פעמים הצליחה הנבחרת הישראלית להגיע למעמד המרגש הזה אבל אל הזהב הנכסף מעולם לא הגענו", הוסיף הנשיא. "תודה לכולכם ולמאמן אריאל בית הלחמי הנפלא שהביא אותנו אל הכבוד הגדול הזה. מחכים לכם לחגיגת ניצחון בארץ".

  שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, מיהרה לברך את מאמן הנבחרת, אריאל בית הלחמי, והמנהל המקצועי של איגוד הכדורסל, פיני גרשון: "אתם חתומים על הישג היסטורי. עשיתם עם השחקנים הצעירים דבר מדהים. יש גביע למדינה. הבאתם גביע למדינת ישראל ואני גאה בכם".

  "מדינה שלמה ישבה מול המרקע והחזיקה לשחקנים אצבעות", הוסיפה השרה. "ניצחתם בצורה משכנעת נבחרת אחרי נבחרת והוכחתם שאין ראויים מכם לתואר אלופי אירופה. יש לנו דור צעיר של כדורסלנים ועתיד מבטיח לענף הזה".

  "זה יום גדול לכדורסל הישראלי אחרי 70 שנה גביע ראשון בכל הגילאים בכל המינים", אמר עמירם הלוי, יו"ר איגוד הכדורסל, "כל הכבוד לשחקנים ולצוות, הוכחנו לכולם שיש כדורסל ישראלי ויש שחקנים ישראלים. אנחנו נמשיך הלאה לעבוד ונקווה שכולם יעזרו לנו ויבינו שזה העתיד של הענף".

  יו"ר מכבי בישראל יורם אייל: "מברכים את נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל על ההישג הנהדר והמרגש, עם הזכייה ההיסטורית באליפות אירופה עד גיל 20 שנערכה בגרמניה".

  נאור גלילי, מנכ"ל מכבי ישראל, המשמש כיו"ר ועדת הכספים באיגוד הכדורסל וחבר דירקטוריון מנהלת הליגה, הוסיף: "הישג יוצא דופן שמפאר את הספורט הישראלי כולו. גאווה גדולה לשמוע את ההמנון הלאומי על אדמת גרמניה, ולזכות שם באליפות אירופה לנבחרות עתודה. זה רגע שמסב נחת למדינת ישראל כולה, ובמיוחד לתושבי דרום הארץ שעוברים ימים קשים. אני מתכבד לברך בשם מכבי ישראל את הצוות המקצועי והשחקנים, שהציגו לאורך כל הטורניר יכולת מקצועית יוצאת דופן ברמתה שהתעלתה בדרך לזכייה במקום הראשון".

  הדפס