הצהרת כוונות: רוקאביצה חתם במכבי חיפה ל-3 שנים

הירוקים שמו את ידם על אחד המלפפונים המבוקשים הקיץ. חלוץ בית"ר נרכש תמורת 400 אלף יורו וישתכר סכום זהה ללא מענקים. רוקאביצה, שעשוי לקבל אזרחות: "סוגר מעגל"

תומר לוי ומוטי פשכצקי  08.06.16 - 13:20
תחילת כתבה

ההעברה הגדולה הראשונה של הקיץ: מכבי חיפה הכריזה רשמית על החתמתו של ניקיטה רוקאביצה, שמגיע מבית"ר ירושלים תמורת 400 אלף יורו - סעיף השחרור שלו. הקשר/חלוץ האוסטרלי ממוצא אוקראיני, חתם על חוזה לשלוש שנים אצל הירוקים, והוא ישתכר 400 אלף יורו בעונה בלי מענקים.

רוקאביצה מצטרף לפיראס מוגרבי בתור הרכש השני של הקבוצה בחלון ההעברות של הקיץ. אגב, השחקן בן ה-29 נשוי לישראלית וכבר החל בתהליך לקבלת אזרחות, כך שלא מן הנמנע שלא ייחשב כזר.

"אני מאוד שמח להגיע לקבוצה הגדולה בישראל", אמר רוקאביצה לאתר הרשמי של חיפה, "זו סגירת מעגל. מכבי חיפה היא קבוצה שאני אוהב ומחכה כבר למשחק הראשון".

מאמן מכבי חיפה, רוני לוי, הוסיף: "ניקיטה הוא שחקן מצוין שעקבנו אחריו הרבה זמן, הוא בעל יכולות גבוהות ומתאים מאוד למכבי חיפה. בחרנו אותו לא רק בגלל היכולות על המגרש, אלא גם בגלל האישיות. הוא רצה מאוד לשחק בחיפה. אלו סוג השחקנים שאנחנו רוצים. אנחנו מאחלים לו בהצלחה".

רוקאביצה בן ה-29 נולד באוקראינה ובגיל 14 עבר עם משפחתו לאוסטרליה. ב-2007 הצטרף לקבוצת פרת' גלורי המקומית. בהמשך הוא יצא לאירופה ועבר בטוונטה, הרטה ברלין ומיינץ, שם שיחק תחת הדרכתו של מאמן דורטמונד כיום, תומאס טוכל. ב-2014 חזר למולדתו ובקיץ שעבר חתם בבית"ר ירושלים. רוקאביצה, שבחר לייצג את נבחרת אוסטרליה, רשם 13 הופעות במדיה וכבש שער אחד במשחק מול דרום קוריאה.

הדפס