הבא בתור: קרלסן הוא האשם בשפל של חיפה

הרכש שהנחית תור כריסטיאן קרלסן לא פגע וגרם להשפלה הגדולה ביותר של מכבי חיפה בשנים האחרונות. מולנסטיין כנראה זה שיחטוף, אבל המנהל הספורטיבי שאחראי על אחת הקבוצות החלשות בעידן שחר, הוא האשם. שלמה שרף מנתח, וגם: הפועל ב"ש ניצלה בנס

שלמה שרף
שלמה שרף  12.02.17 - 10:15
תחילת כתבה

מכבי חיפה עברה הרבה כישלונות בשנים האחרונות, אבל השיא הגיע אמש עם התבוסה הקשה בדרבי 3:0 להפועל חיפה. מי שכנראה לא ייקח אחריות הוא המנהל המקצועי תור כריסטיאן קרלסן, האחראי על אחת הקבוצות החלשות בעידן יעקב שחר.

קרלסן הכריז שמכבי חיפה תרוץ לאליפות בעונה הבאה, אבל הכישלון של הירוקים הוא עכשווי. עם רכשים כמו קמיל ואצק שלא פעיל בהגנה וגם לא בהתקפה, פיטים אזמי שנראה כמו חלוץ מוגבל ואניס אלושי לא אפקטיבי, הולמאר איולפסון שדווקא מצליח, שילם את המחיר על חוסר המחץ בהתקפה.

רנה מולנסטיין יכול לדבר כמה שהוא רוצה על דומיננטיות, אבל אין מה לעשות - אחזקת כדור היא לא ערובה לניצחון. ההתקפה של מכבי חיפה הייתה מאוד אנמית והוכיח שכשהם צריכים ליזום אין להם מה להציע.

ההולנדי שיחק מול הפועל חיפה עם שלושה קשרים הגנתיים פיזיים, אבל מאוד דלים בכישרון ואיתם הירוקים לא יכולים לצאת להתקפות מסוכנות. כל התקפה של מכבי חיפה נראתה מקרית, והוכיחה בעיקר שהמשחקים עם אלירן עטר חייבים להיפסק - אם הוא בריא, הוא חייב להיות בהרכב.

מכבי חיפה אמנם פוזלת לכיוון אירופה, אבל עם היכולת שהיא מציגה לאחרונה ובעיקר אמש, מקום בפלייאוף יהיה הישג מבחינתה. למזלה, בשבועיים הקרובים מחכים לה משחקים קלים מול הפועל כפר סבא ומ.ס אשדוד, ובהם היא כנראה תנצח.

הפועל חיפה יכולה לכוון גבוה
יואב כץ השקיע סכומים אדירים על בניית הסגל, אבל הפועל חיפה כבשה שער אחד בחמשת המשחקים האחרונים. האדומים הגיעו מוכנים לדרבי, הראו הרבה מאוד התלהבות וזכו באחד מהניצחונות הגדולים ביותר שלהם אי פעם מול היריבה העירונית.

עם התגוננות נכונה ומשחק שבנוי על התקפות מתפרצות ותמיכה מההגנה בכנפיים, הפועל חיפה לימדה את מכבי שיעור ביעילות. ניסו קפילוטו וברונו פיניירו היו מצויינים במרכז ההגנה וסיימו ערב ללא טעויות, אבל מעל כולם היה דור פרץ. הקשר שהגיע ממכבי תל אביב השתלב בצורה נהדרת, תרם רבות בהגנה ובהתקפה והשיא שלו היה הבישול המדהים לשלומי ארבייטמן. זהו אולי הסגל הטוב ביותר של הפועל חיפה בשנים האחרונות והיא בהחלט צריכה לחשוב על הפלייאוף העליון.

באר שבע ניצלה בנס, אשקלון חייבת להאמין בעצמה
הפועל באר שבע חזרה למגרשה הביתי, קיבלה יריבה בהזמנה והייתה חייבת להחזיר את הבטחון לקראת המשחק החשוב מול בשיקטאש בליגה האירופית. למרות זאת, היא נמצאת בתקופה שבה היא מתקשה אפילו מול האחרונה בטבלה.

המשחק של האלופה היה מאוד לא היה טוב ושחקני המפתח שלה, טוני וואקמה ומאור מליקסון, נמצאים בירידה חדה. בסופו של דבר, היא נהנתה מעזרת השופט עידן לייבה שאישר שער מפוקפק וכמובן מהחילוף המוקדם והלא מתוכנן בו אליניב ברדה נכנס במקומו של בן שהר.

הפועל אשקלון, לה יש את הסגל החלש ביותר בליגה, הצליחה להיות יריבה ראויה לאחות הגדולה מהדרום, אבל בסוף זה לא היה מספיק. הבשורה העיקרית איתה יוצאים יובל נעים וחבורתו היא שגם במצב הזה, הם במרחק ניצחון-שניים מחוף מבטחים ולכן הם צריכים להמשיך לנסות ולהאמין.

הדפס