אווירת פלייאוף: האופי של הפועל והדומיננטיות של מכבי

הפועל ת"א הגיעה לק"ש בעיתוי המושלם, כשהצפוניים באווירת קיץ, והוכיחה הרבה אופי. קורצקי וברשצקי חתומים על הניצחון. מכבי ממשיכה לעשות את שלה, מיכה מעל כולם. בית"ר הוכיחה שהיא הכי ראויה למקום ה-3, ההתנהגות של ורד לא ספורטיבית. שרף מנתח

שלמה שרף
שלמה שרף  19.03.17 - 11:13

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הפועל תל אביב ידעה שהמשחק בקרית שמונה מהווה עבורה פרשת דרכים אמיתית. בעידן הנוכחי אין משחק קל לאדומים, אבל העיתוי לנסוע לצפון היה מתאים, בהתחשב בכך שק"ש הגיעה שפופה אחרי הכישלון הגדול בבית מול הפועל כפ"ס, שעלה לה במקום בפלייאוף העליון. גם הדיווחים על סיום דרכו של תומר קשטן בקבוצה תרמו לאווירת סוף עונה בקרית שמונה, וכך זה באמת נראה. התחושה הייתה שהפועל יכולה לנצח ולהיאבק על ההישארות.

השינוי הגדול שאפשר לראות בהפועל תל אביב הוא חזרתו של אדי גוטליב למרכז ההגנה. הוא שחקן ההגנה הכי טוב שיש למנחם קורצקי. הפועל לא מרבה להבקיע שערים העונה, אבל הפעם מוטי ברשצקי עשה את זה בגדול. הוא הבקיע צמד ובנה את המהלך המנצח. מדובר בשחקן טכני עם יכולת אישית גבוהה מאוד, אבל מגיעות מחמאות גם לקורצקי, שעשה את החילופים הנכונים כשהוציא את בן רייכרט וסער בנבנישתי והכניס שני חלוצים, ג'ון צ'יבויקה וג'וזף גנדה. הניצחון הזה נותן לו קצת אוויר לקראת המשך מאבקי ההישרדות. מגיעות הרבה מחמאות לקבוצה, שהצליחה לחזור מפיגור פעמיים במשחק חוץ וגם לנצח אותו עם הרבה אופי.

מכבי עשתה את שלה
הצהובים ממשיכים להידבק ולהיצמד להפועל ב"ש. במחצית הראשונה זה נראה כהמשך ישיר למשחק הנפל מול הפועל חיפה, אותו ניצחה מכבי עם הרבה מזל, אבל הדומיננטיות שלה בלטה לאורך כל המשחק. השאלה הייתה מתי היא תצליח לכבוש את השער הראשון.

סכנין, במשחק צפוף מאוד, הצליחה במחצית הראשונה לאתגר ולעשות חיים קשים מאוד למכבי, שלא בעטה לשער ולא הגיעה לשום מצב, פרט לנגיחה מקרית של ברק יצחקי. במחצית השנייה רמת המשחק עלתה אחרי שינויים פנימיים של שני המאמנים. ליטו וידיגאל הסיט את ברק יצחקי, שלא מתאים לשחק בכנף, לאמצע, ואת דור מיכה לאגף. רובן מיקאל נסוג לאחור לעבר גל אלברמן, ובצורה הזו מכבי התחילה לתקוף ומצאה את השער הראשון.

אחריו סכנין פתחה את המשחק וספגה עוד שניים. למיקאל יש מניות רבות בתחייה המחודשת של מכבי, אבל מעל כולם עומד דור מיכה, הטוב ביותר בשחקני מכבי העונה. שני בישולים היום, ליצחקי ולטל בן חיים, והוא היה המצטיין יחד עם מיקאל.

לא ספורטיבי
מכבי פתח תקווה הפסידה במשחק הכי חשוב שלה העונה. במאבק על המקום השלישי, בית"ר ירושלים הוכיחה שהיא טובה יותר ולולא עמידה נהדרת של דני עמוס בשער, התוצאה הייתה יכולה להיות גבוהה הרבה יותר. בסה"כ בית"ר ניצחה כי היא הייתה יותר טובה, והיא חזקה מאוד בתמונת הכרטיס לאירופה. נראה שעידן ורד ספג את הצהוב השני בכוונה כדי לא להחמיץ את חצי גמר הגביע מול מכבי תל אביב. אם זה אכן כך, זה לא יפה. דברים כאלה נעשים וזה לא בסדר. התנהגות כזו היא לא ספורטיבית ואיננה לרוחי.

הדפס