מעתה ישירו: "הקבוצה הציונית של המדינה"

ניצחון לאלי טביב. אחרי הפרסום באתר, ב"לה פמיליה" הודיעו על השינוי בשיר הבעייתי: "לאחר המון מחשבה ולטובת הקבוצה, המילה 'גזענית' תוחלף ב'ציונית'"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.04.17 - 14:15
תחילת כתבה

ניצחון לאלי טביב במאבק בגזענות. אחרי הפרסום הבוקר (שני) בערוץ הספורט כי אוהדי בית"ר ירושלים מהיציע המערבי בטדי הציעו לשנות את השיר הבעייתי, "הנה עולה הקבוצה הגזענית של המדינה" ל"הנה עולה הקבוצה הציונית של המדינה", באירגון "לה פמיליה" הביעו הסכמה וקיבלו את ההצעה.

הרעיון עלה במהלך פגישה שהתקיימה אתמול בין נציגים בקהל והשיר, עם השינוי, יישמע בכל עלייה של בית"ר לחימום. היום הודיעו ב"לה פמיליה": "בימים האחרונים התנהלו שיחות בין גורמים בהנהלה לבין אנשים מתוך האירגון במטרה לפתור את סוגיית השיר 'הנה היא עולה'. לאחר המון מחשבה, והתייעצויות בינינו האוהדים, הוחלט שלטובת הקבוצה, הצלחתה, וקירוב הקהל ביציע, מילת השיר "גזענית" תוחלף ב"ציונית". אנו קוראים לכל הקהל לכבד את ההחלטה, וביחד נבוא וניתן לקבוצה את כל הגב והתמיכה במשחק החשוב ביום רביעי".

מבית"ר נמסר: "אלי טביב מברך על כל החלטה אשר עוזרת למיגור הגזענות בקרב אוהדי הקבוצה ומוכיחה כי חשיבות ואהבת המועדון היא אינטרס משותף של כל האוהדים ומעל הכל".

בבית"ר הביעו סיפוק מכך שבהתאחדות החליטו להעמיד שוטרים בתוך היציע והבהירו כי אוהדים שישמיעו קריאות גזעניות יוצאו מהאצטדיון. במקביל, היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד אפרים ברק ותובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, טרם החליטו אם לקבל את הדרישה של אלי טביב להכניס לתקנון המשמעת את השירים של האוהדים "הנה עולה הקבוצה הגזענית של המדינה" ו"שיישרף לכם הכפר".

בעוד כשבוע צפויה להתקיים פגישה בה ייטלו חלק משרד המשפטים, משרד הספורט וגורמים במשרד לביטחון פנים עם אנשי בית"ר, ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגה כדי לבחון אפשרויות כיצד ניתן למגר את התופעה. ביקורת קשה הושמעה נגד שרת המשפטים איילת שקד מצד גורמים בכירים בכדורגל. את תגובת השרה לפניית ערוץ הספורט לא ניתן היה להשיג וקולה בנושא טרם נשמע.

בפן המקצועי, שרון מימר כעס אחרי ההפסד 3:2 למכבי חיפה וקיזוז הפער מצידה ומצד בני סכנין. "לא היינו מספיק אגרסיבים, הכל עבר לידנו, היינו רכים מדי, לא מרוכזים ואם נשחק מול מכבי ת"א בחצי גמר הגביע, אין לנו מה לחפש ביום רביעי", אמר מימר, בעוד הוא מקרין לחניכיו את הטעויות שביצעו בחלק ההגנתי.

המאמן יבצע לפחות שלושה חילופים מההרכב שהפסיד לירוקים. את חן דילמוני המורחק יחליף מרסל הייסטר, שרק בימים האחרונים חזר לאימונים מלאים אחרי קרע בשריר הארבע ראשי. דוד קלטינס יוסט לקישור במקומו של קלאודמיר פריירה, דן מורי יחזור לעמדת הבלם ועידן ורד, שלא שותף בגלל הרחקה, יחליף את יעקב בריהון.

הדפס