חוזר לצהוב: קרלוס גרסיה מונה לעוזר מאמן מכבי ת"א

יממה אחרי שמקלארן עזב, הבלם הספרדי, ששיחק 4 עונות בישראל, פרש בגיל 33 ושב לקרית שלום: "מתחיל פרק חדש, מגיע עם אותן שאיפות". קרויף: "ניהנה שוב מהמנהיגות"

דור בלך
דור בלך  29.12.17 - 18:51
תחילת כתבה

יממה אחרי שסטיב מקלארן עוזב את הצוות המקצועי של מכבי תל אביב, הודיע היום (שישי) המועדון הצהוב על מינויו של קרלוס גרסיה לתפקיד עוזר המאמן של הקבוצה. הספרדי חוזר לקרית שלום אחרי כמעט שנה וחצי מאז שעזב לטורקיה.

הספרדי בן ה-33, ששיחק 4 שנים במכבי תל אביב בעמדת הבלם, וזכה בשלוש אליפויות ובגביע, החליט לתלות את הנעליים ולהצטרף למועדון הצהוב. גרסיה הגיע למכבי ת"א בעונת 2012/13 וזכה עימה בשלוש אליפויות רצופות. בקיץ 2016 הוא עבר לאלאניאספור הטורקית, שם שיחק מאז. גרסיה נולד בברצלונה וגדל במחלקת הנוער של אספניול, לפני שעלה לבוגרים בעונת 2003/04.

גרסיה אמר לאתר הרשמי: "אני חוזר הביתה ומתחיל פרק חדש בחיי עם אותן מוטיבציה ושאיפות איתן הגעתי למכבי כשחקן לפני 6.5 שנים. אני מקווה לעמוד ברף הציפיות המחייב את המועדון הגדול בישראל. אני מלא בתחושת גאווה להשתייך שוב למכבי תל אביב".

את מירב הקריירה העביר באלמריה שהתנדנדה בין הליגה הבכירה לליגת המשנה בספרד. לגרסיה גם 38 הופעות במדי הנבחרות הצעירות של ספרד. במכבי תל אביב הוא הפך במהרה לאחד הזרים היותר אהודים של המועדון.

המאמן ג'ורדי קרויף הוסיף: "קרלוס הוא אחד שאין צורך להציג אותו למכבי תל אביב או לכדורגל הישראלי ואינו צריך זמן הסתגלות. המנהיגות, יכולת הארגון ואופי מנצח מהם נהננו על המגרש בשעה שהנהיג את ההגנה ועזר לנו לזכות בתארים הם נכסים שלבטח נהנה מהם. אני משוכנע שכל מי שקשור למכבי יקבל את קרלוס בחזרה בזרועות פתוחות".

מנכ"ל מכבי תל אביבבן מנספורד, הוסיף: "אנו שמחים להחזיר את קרלוס למשפחת מכבי ת"א. ג'ורדי מרגיש כי קרלוס הוא התוספת הנכונה ולכן פעלנו במהירות על מנת להשיב את קרלוס לדשא בקריית שלום ולצרפו לצוות המקצועי. קרלוס יודע מה צריך על מנת לזכות בתארים במכבי וידע זה יהווה נדבך חשוב בשעה שאנו מתקדמים להמשך העונה".

הדפס >