צפו: מדליית כסף לדולגופיאט באליפות אירופה

הישג נפלא: 14.466 למתעמל בגמר הקרקע. שטילוב חמישי. מדבדב סיים חמישי בגמר הקפיצות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.08.18 - 16:58
תחילת כתבה

הישג נפלא לארטיום דולגופיאט. המתעמל הישראלי זכה הערב (ראשון) במדליית הכסף בתרגיל הקרקע באליפות אירופה בהתעמלות מכשירים הנערכת בגלאזגו, סקוטלנד. סגן אלוף העולם לשעבר שהעפיל לגמר מהמקום הראשון, עלה אחרון למשטח כדי לבצע את התרגיל וירד מעט מאוכזב בסיום, בעיקר בעקבות יציאה שהייתה לו מהמשטח. אך לאחר הקראת התוצאות קיבל את הבשורה - ציון של 14.466 שהספיק למקום שני מכובד ומדליית כסף.

כזכור, דולגופיאט סבל משבר מאמץ לפני התחרות וכמעט לא השתתף בה עקב הכאבים. בעקבות התוצאה, המתעמל זכה למענק של 28 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו סרגיי וייסבורג יקבל מחצית מהסכום.

עוד קודם, אלכס שטילוב שהעפיל לגמר מהמקום השמיני, עלה על המשטח שלישי. המתעמל ביצע תרגיל טוב מאוד וקיבל את הציון 14.233 שהקפיץ אותו למקום הראשון, אך בהמשך מספר מתעמלים חלפו על פניו והוא סיים במקום החמישי הכללי. שטילוב (31), לו זו אליפות אירופה מספר 13, לא הצליח לקטוף את המדליה השמינית שלו בקריירה בתחרות.

צפו בתרגיל של שטילוב >>

מאוחר יותר, אנדריי מדבדב שהעפיל לגמר שולחן הקפיצות מהמקום הראשון במוקדמות, לא הצליח להתעלות על הבמה המרכזית וירד מאוכזב. הישראלי בן ה-28 שהפך למשתתף של קבע בקטגוריה, עלה להתחרות חמישי אבל לאחר שתי קפיצות דורג רביעי ואיבד את הסיכוי לפודיום.

בקפיצה הראשונה, מדבדב נעזר בידו בנחיתה, איבד נקודות יקרות וקיבל את הציון 13.933. המתעמל שיפר את היכולת בניסיון השני עם 14.600 וקיבל ציון משוכלל של 14.266, שהספיק למקום החמישי הכללי.

הדפס