רוסיה מוכנה: הושלמה בניית האצטדיון האחרון למונדיאל

אפשר לנשום לרווחה: באיחור לא אופנתי ובחריגת תקציב משמעותית - סוף כל סוף הסתיימה בנייתו של האצטדיון האחרון לטורניר בקיץ. ה"קוסמוס ארנה" מחכה לכם

גיל לוין
גיל לוין  01.05.18 - 15:44
תחילת כתבה

אפשר לנשום לרווחה. לאחר שהועלו ספקות בעניין מוכנות המדינה לטורניר הגדול וסיום בניית כל האצטדיונים בזמן - "קוסמוס ארנה", האצטדיון האחרון מ"רשימת המאחרים", נפתח באופן רשמי. אמנם באיחור לא אופנתי ובחריגה של יותר מחצי מתקציב הבנייה - במקור, הוקצבו לבנייתו כ-225 מיליון דולר וכעת מוערכת העבודה בכ-320 מיליון דולר - אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם.

החריגה בתקציב נוצרה מהקמת מרכז קניות שלא תוכנן להיבנות בתוכנית המקורית והגדיל את המתחם ל-156 אלף מ"ר - מה שהופך אותו לגדול ביותר מבין כל 12 האצטדיונים שיארחו את הטורניר. בניית מרכז הקניות גזלה משאבים וכסף רב שיצרו מחלוקות בין הממשלה לחברת הקבלנות. אחד העימותים המשמעותיים ביניהן היה בעניין עיצוב גג האצטדיון, שתוכנן להיות שקוף ומעוטר במאות נורות שיאירו את שמי סמרה ויקנו למתחם מראה של מעין חללית - כמחווה לתחנת החלל ההיסטורית שבעיר. בעקבות הוצאות גדולות מהתכנון, הוחלט לבסוף לוותר על הרעיון ולקשט את האצטדיון, שיכיל כ-45 אלף מושבים, בכיפת מתכת במקום. 

במהלך הטורניר יארח ה"קוסמוס ארנה" שישה משחקים שונים - ארבעה משלב הבתים, משחק שמינית גמר ורבע גמר:

קוסטה ריקה - סרביה, ב-17 ביוני

דנמרק - אוסטרליה, ב-21 ביוני

אורוגוואי - רוסיה, ב-25 ביוני

סנגל - קולומביה, ב-28 ביוני

שמינית גמר, ב-2 ביולי

ורבע גמר, ב-7 ביולי

 
הדפס