עזרא ושיימן לא הגיעו להסדר ולא ייכללו בסגל

הביטוח של שני שחקני הפועל לא הוסדר והם ייעדרו מול רמה"ש בגביע

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.01.17 - 18:45
תחילת כתבה

אחרי פגישה ארוכה שהגיעה לטונים גבוהים, בעלי הפועל תל אביב והשחקנים הצליחו להגיע הבוקר (ראשון) להסדר ולפיו שחקן שלא יסכים להישאר בקבוצה בחוזה החדש והמקוצץ, יהיה רשאי לחפש לעצמו קבוצה אחרת ואף להשתחרר בחינם, כך נקבע בפגישה בין נציג הבעלים, זאב גרינברג, נציגי השחקנים, עו"ד רועי רוזן ונדב לב נציגי ההתאחדות לכדורגל, עו"ד אפרים ברק ויוחאי הורוביץ' וכן המפרקים שאול קוטלר וחן ברדיצ'ב.

עם זאת, התעוררה בעיה לפני משחק הגביע עם רמת השרון. בהפועל תל אביב חששו כי לא כל השחקנים יעלו למפגש בשל העובדה שאינם מבוטחים ופציעה עלולה להציב אותם בבעיה, אך בסופו של דבר במועדון הגיעו להסדר עם רובם, כאשר רק חן עזרא ושמואל שיימן נותרו בחוץ בשל הבעיה הביטוחית. מי שבטוח לא ישחק הוא אריאל הרוש שסובל מדלקת בברך וגיא לוזון לא רוצה לסכנו לקראת משחק הליגה ביום חמישי מול.

הושג הסכם: שחקן שלא יסכים לחוזה החדש, יוכל להשתחרר בחינם
בחזרה להסכם שהושג הבוקר. מדובר בניצחון עבור שחקני הפועל ת"א, שכן על פי המתווה שהושג הבוקר, האחים ניסנוב יצטרכו להודיע בתוך שלושה ימים אילו חוזים הם מכבדים ואיזה שחקנים הם ישאירו בחוזים הקיימים שלהם. השחקנים שהם לא ירצו להשאיר בחוזה הקיים, יהיו רשאים לחפש לעצמם קבוצה חדשה ואף לעבור עליה ללא כל תמורה.

בנוסף לכך, במידה ואותו שחקן לא יצליח למצוא לעצמו קבוצה אחרת ולא יגיע עם אף מועדון להסדר, הוא יוכל להישאר בהפועל תל אביב ולחתום בהצעה החלופית שהוגשה שלו. מדובר בהסדר מצויין עבור השחקנים, שיהווה פיתרון טוב למצב הקשה במועדון.

נציג השחקנים, עו"ד רועי רוזן, הגיב למתווה: "אני יוצא מאוד מרוצה. כולם היו מודעים למה שקרה כאן בימים האחרונים והצלחנו לעשות סדר. הפועל ת"א תמשיך להתקיים עם סגל לא רע, האחים ניסנוב יצטרכו להודיע עד יום רביעי את מי הם רוצים. השחקנים שהם ירצו יישארו בחוזה הקיים, בעוד השחקנים האחרים יהיו רשאים להחליט האם הם נשארים בחוזה החדש או לא ואז הם יהפכו לשחקנים חופשיים ולא יחזיקו אותם בשלשלאות".

"זה הישג גדול, מדובר בהצעה הכי קרובה לאידיאלית שאפשר היה להשיג", התגאה רוזן והוסיף לגבי המשחק מול רמה"ש הערב: "התעסקנו בעתיד של הפועל ת"א ולא במשחק היום. אם לא היינו מגיעים להסכמות היום, המצב היה יכול להגיע למקומות מאוד רעים. ניסיתי להשיג התחייבות שכל השחקנים יהיו מבוטחים במשחק מול רמה"ש, אבל לא הייתה הסכמה. מנסים להשיג לזה פיתרון".

על דודו ביטון הוא אמר: "התנהגו כלפיו בצורה לא הוגנת. הבטחתי לו שאעמוד לצידו ואשמור על כל הזכויות שלו. הוא נפצע באימון ביום שישי ולא יכול להיות שבגלל שהוא פצוע, לא ירצו אותו יותר. נצטרך לנהל לגביו דיון בנפרד".

בתוך כך, הבלגאן נמשך גם בקרב הצוות המקצועי. כפי שכבר פורסם כאן בערוץ הספורט, עוזרו של לוזון, אסף נימני, לא הגיע לאימונים בשבוע האחרון בעקבות העובדה כי עדיין לא החתימו אותו על חוזה רשמי. למעשה, נימני מעולם לא הוחתם ועבד בחודש האחרון בהתנדבות , כך שגם הערב הוא לא מתכוון להגיע למשחק.

אחד מהבעלים החדשים, שרון ניסנוב, הסביר את הסיבה לפרידה מהמנג'ר אלי גוטמן ואמר: "אלי גוטמן הוא איש יקר, נשמח להתייעץ איתו בעתיד ואנחנו מכבדים ומעריכים אותו מאוד, אבל פשוט לא יכולנו לעמוד בשכר שלו". יש לציין כי הצדדים לא הגיעו להסדר כספי, אלא מבחינה משפטית גוטמן "חוזר" למפרקים של חברת "הראל אחזקות" והוא יזכה לכ-120 אלף ש"ח מהביטוח הלאומי.

הדפס