בן רייכרט התבקש לקצץ ב-50 אחוזים משכרו

כפי שפירסמנו הבוקר, הקשר שוקל את המשך דרכו. אנשי ניסנוב: "שוינפלד ואלטמן ישארו בהפועל ת"א"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.01.17 - 20:56
תחילת כתבה

בהפועל ת"א נשמו לרווחה אחרי הניצחון 0:1 על עירוני רמה"ש במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה, בעיקר אחרי הסערה שהתחוללה אתמול סביב סגל השחקנים. "תמיד טוב לפתוח עם ניצחון", אמרו בסביבת הבעלים החדשים של המועדון, אנשי ניסנוב.

בקבוצה ממשיכים לעסוק בחוזים של השחקנים, כאשר היום (שני) נפגשו אנשי ניסנוב עם בן רייכרט וביקשו ממנו לקצץ ב-50 אחוזים משכרו, כפי שפירסמנו הבוקר. רייכרט, שמרוויח כמיליון שקלים וחצי ברוטו לעונה, שוקל את המשך דרכו. בנוסף נפגשו הבעלים עם ישראל זגורי וסוכנו אבי נימני, כשהאחים ניסנוב הציעו לקשר לחתום על חוזה לעונה וחצי (למעשה הוסיפו עונה נוספת, שכן לזגורי מסתיים החוזה הקיץ) בתמורה לקיצוץ של כ-20 אחוזים משכרו. בשנה הבאה יעלו לו את השכר בעשרה אחוזים. זגורי שוקל את ההצעה, לאחר שחוזר בגזרתן של הפועל רעננה והפועל חיפה.

למרות הניצחון והעלייה לשמינית הגמר, במועדון התעסקו בעיקר בעניינים מחוץ לכר הדשא, כשהודו שהסיטואציה הייתה הזויה. "בחיים לא נתקלנו בדבר כזה, שחקנים הגיעו לאיצטדיון ולא ידעו אם הם משחקים או לא. רק שעה ורבע לפני המשחק התחיל להתגבש ההרכב והסגל", סיפרו בקבוצה. בסביבת הרוכשים החדשים הבהירו כי "עוד תהיה לנו עבודה בימים הקרובים, אך בתוך ימים ספורים יהיה יותר שקט".

לחן עזרא ושמואל שיימן, שהיו השחקנים היחידים שלא הגיעו איתם אתמול להבנות, הובהר כי יצטרכו לקצץ משמעותית בשכרם, אחרת הקבוצה לא תצליחו לעמוד בו. בשלב זה, נראה כי יהיה לא פשוט להשאירם. כפי שפורסם לראשונה כאן בערוץ הספורט, עזרא כבר הוצע לבית"ר ירושלים עוד לפני שהושג המתווה מול השחקנים, כששרון ניסנוב התעניין בטרייד עם שחקן שישוחרר מבית"ר.

ההנהלה הודיעה כבר ביום שישי שתכבד את החוזים של אדי גוטליב, ארון שוינפלד, עומרי אלטמן, איציק שולמייסטר, איברהים ספורי וצליל חתוכה, כשאתמול הגיעו להסדר גם עם אוראל דגני, אביחי ידין ועופר ורטה. חשוב לציין כי הרוכשים החדשים יוכלו למכור בהמשך את אותם שחקנים, שכן ההעברה ללא עלות לא כוללת את אותם שחקנים שהגיעו לסיכום.

בתוך כך, המפרקים של חברת "הראל אחזקות", עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב, ימשיכו לבדוק את סוגיית חיים רמון. כידוע, עמותת "האדומים" טענה כי מחזיק זכויות הניהול לשעבר חייב 2 מיליון שקלים וחצי לקופת המועדון בעקבות פסק דין חלוט מהבוררות בינו לבין אלי טביב. רמון סבור כי הוא לא חייב ולא שקל אחד.

נכון לעכשיו, האחים ניסנוב הבהירו כי אלטמן ושוינפלד לא למכירה, בשל החשיבות שלהם מבחינה מקצועית, אלא אם כן תגיע עליהם הצעה שאי אפשר לסרב לה. בנוגע לחלוץ האמריקאי, ששיחק אתמול לראשונה אחרי למעלה מחודש, הבעלים החדשים משוכנעים כי חצי עונה טובה שלו תעלה את מחירו והם יצליחו למכור אותו בקיץ בסכום גדול בהרבה. בכל מקרה, מכבי ת"א עדיין עוקבת אחריו, ולא מן הנמנע שבסופו של דבר יעזור כבר בחלון העברות הנוכחי.

אנשי ניסנוב מקווים בכל זאת לשמר את רוב הסגל הקיים ובנוסף אף לצרף שחקנים חדשים. הם ממתינים להתפתחויות מול משוחררי מכבי חיפה, ביניהם שחר הירש, שכבר התאמן עם האדומים, שובל גוזלן, איסמעיל ריאן ואייל משומר. גיא לוזון הבהיר שרק אחרי שיידע שיש לו סגל ראוי להילחם על ההישארות בליגת העל הוא יחתום על חוזה חדש ויישאר.

אגב, הפגישה אצל הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל שנקבעה למחר נדחתה מכיוון שקבוצת ניסנוב עדיין לא הגישה בקשה רשמית להעברת זכויות. יניב משולם, חשב המועדון עד לפני מספר חודשים, הוחזר לתפקידו ע"י ההנהלה החדשה. נראה כי בינתיים לא ימונה מנכ"ל מבחוץ במקומו של ניר ענבר, שעתיד לעזוב.

הדפס