אילנה קרטיש: "המטרה שלי ברורה, להגיע לריו 2016"

סגנית אלופת אירופה בהיאבקות התארחה ב"מגרש פתוח" וסיפרה על הפודיום האחרון שלה, על המעבר מהג'ודו ועל הציפיות לעתיד: "צריכה לסיים בחמישיה הראשונה באליפות העולם בשנה הבאה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.14 - 18:14
נציגה חדשה בצמרת הספורט האולימפי. קרטיש
נציגה חדשה בצמרת הספורט האולימפי. קרטיש
תחילת כתבה

לא הרבה שמעו על המתאבקת אילנה קרטיש עד שזו רשמה הישג נהדר בתחילת החודש, כשזכתה במדליית כסף באליפות אירופה בהיאבקות, שנערכה בפינלנד. כעת, קרטיש היא כבר מועמדת מובילה להגיע למשחקים האולימפיים בריו בקיץ 2016. ואם תשאלו אותה, ההשתתפות היא לא המטרה היחידה.

"עבדתי קשה בשביל המדליה הזו, לא ייאמן עד כמה", אמרה קרטיש בתוכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט. סגנית אלופת אירופה גם סיפרה את שרשרת האירועים שעברה עד שעלתה על הפודיום. "מגיל 5 התחלתי לעסוק בג'ודו ורק בסוף הצבא עשיתי הסבה להיאבקות. האיגוד בא אליי עם ידיים פתוחות ואפילו שלח אותי לתחרות לפני שידעתי את החוקים. הסבירו לי אותם רק ביום של התחרות הראשונה".

בעבר ישראל שלחה לא מעט מתאבקים לרמות הגבוהות בעולם, שאף היו קרובים לזכייה במדליות אולימפיות (גוצ'ה ציציאשווילי ב-1996 ויורי איבסייצ'יק ב-2000). כעת הענף צומח שוב. "המטרה שלי היא להגיע לריו ב-2016", אמרה קרטיש, שבעבר ניסתה לגייס כסף אפילו בתוכנית ריאליטי על מנת שתוכל להתחרות ברמה הבינלאומית.

ומה צריכה קרטיש לעשות על מנת שתוכל לקחת חלק במשלחת הישראלית לברזיל? "אני צריכה לסיים בחמישיה הראשונה באליפות העולם ב-2015", סיפרה המתאבקת, "אם לא אצליח, יהיו לי שלוש תחרויות בינלאומיות נוספות שדרכן אוכל להשיג את הכרטיס".

"ההיאבקות הוא לא ספורט פופולארי בארץ כרגע והאיגוד משתדל לעשות וליזום פרויקטים בכדי להגדיל את העניין", הוסיפה קרטיש, "מקווה שבזכות התוצאות האחרונות הוא ימשיך להתפתח. ההיאבקות היא עולם מרתק. בכלל להיות ספורטאי אולימפי זה דבר שגורם לאנשים להתבגר יותר מהר. ספורטאי אולימפי מתחיל להתנהל כמו אדם בוגר כבר בגיל צעיר מאוד. לדעתי זה דבר טוב".

הדפס