הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צו סגירה זמני לעילוט. לבנת: "להחמיר ענישה"

פרסום ראשון: המשטרה דורשת לתקן ליקויים באבטחה ועד שלא יוסדרו, המגרש לא ייארח משחקים

תומר לוי
תומר לוי  05.01.14 - 17:22
המשחק האלים בנצרת
המשחק האלים בנצרת

נראה שהגיע הזמן לפעול ביד קשה בכל מה שקשור לאלימות במגרשים. אחרי ההתפרעויות המכוערות בסוף השבוע האחרון במשחק בין אחי נצרת למכבי נתניה, הוחלט כי האצטדיון בו נערך המשחק - עילוט, ייסגר ל-30 יום.

כזכור, בדקה ה-70 של המשחק, החלה קטטה מגעילה ביציע של אוהדי מכבי נתניה שהתעמתו עם המאבטחים. מכאן והלאה, העניינים הדרדרו ובסוף המשחק נרשמה התפרעות רבתי מצד שני הצדדים. אוהדי אחי נצרת יידו אבנים מחוץ למגרש, לתוך היציע של נתניה, האוהדים מעיר היהלומים השחיתו את בתי השימוש באצטדיון. 3 חשודים נעצרו ונחקרו. הם שוחררו לבתיהם ומתכוונים לתבוע אישית את המאבטחים שתקפו אותם, לטענתם, וכבר קיבלו את פרטיהם.

במשטרה החליטו כי ישנם ליקויים חמורים במערך האבטחה באצטדיון. המשטרה דרשה מצלמות האבטחה ושיפור האבטחה מסביב לאצטדיון, כמו כן אין חיץ ראוי בין היציעים של אוהדי הקבוצות. עד שלא יתוקנו הליקויים, באצטדיון לא יתקיימו משחקים. במידה וזה יסודר תוך 30 יום, האצטדיון יחזור לפעילות.

גם לימור לבנת התייחסה לראשונה לאותם אירועים. "אחרי שהיתה תקופה שקטה, האלימות שוב מרימה ראש בצורה מכוערת", אמר שרת הספורט. "צריך לתת את הדעת על מה שקרה ולזרז את הענישה, לא צריך לחכות. זו חובה לתפוס את המתפרעים ולהעמידם לדים כמה שיותר מהר".

מאחי נצרת מסרו: "מכבי נתניה מגבה את האוהד שהתערטל ביציע. מעשה זוועה שכזה בזוי הוא בעיני העולם כולו וכפליים בחברה מסורתית ערבית. הם התפרעו בצורה אכזרית, קיללו את ראש העיר אשר ניגש לעברם במטרה להרגיע, ניפצו ושברו את כל מה שבא ליד, השליכו חפצים מסוכנים לעבר בעלי תפקידים באצטדיון, שרו קריאות גזעניות. דו"ח השופט, דו"ח המשקיף ודו"ח המשטרה מעידים באופן ברור על התנהגות תקינה של אוהדי אחי נצרת. הנהלת אחי נצרת החלה באופן מידי בחיפוש ואיתור אחר אותו נער אשר השליך אבן ממרחק של כ-200 מטר והיא לא תרפה עד איתורו והגשת תלונה עליו".