הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: מהומות ביציע הפועל, גז מדמיע רוסס

המשחק מול בית"ר ת"א/רמלה הופסק בדקה ה-22. המשטרה בודקת מה הוביל לעימות, מאבטח עוכב לחקירה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.09.17 - 19:31

אירוע חמור וחריג בכדורגל הישראלי. גז מדמיע הושלך באצטדיון ברמלה במהלך המשחק של בית"ר ת"א/רמלה להפועל ת"א במסגרת הליגה הלאומית. כתוצאה מכך, השופט אלי חכמון החליט לעצור את המשחק (בדקה ה-22) והוריד את השחקנים לחדר ההלבשה. כעבור 10 דקות חכמון חידש את המשחק במצב של 0:0.

לפי טענת מנהל האירוע שי זילברשטיין, הסדרנים הם אלה שפיזרו את הגז מדמיע בעקבות עימות עם אוהדי הפועל. הסדרנים ביקשו מאוהדים לרדת מהגדר, הסתירו לאוהדים בעלי מוגבלויות ולא נשמעו להוראות הסדרנים. בנוסף, שני סדרנים נזקקו לטיפול רפואי והובהלו לבית החולים, כשמאבטח אחד עוכב לחקירה בעקבות המהומה.

בכל מקרה, כתוצאה מהאירוע נמלטו רבים מאוהדי הפועל ת"א מהיציע והתגודדו סביב שערי היציאה. השופט ראה לנכון להפסיק את המשחק, כאשר הגז הורגש גם באזור כר הדשא ועל מנת לא לסכן את השחקנים, הורה להם לרדת לחדר ההלבשה, עד יעבור זעם. לאחר שהמשחק התחדש, דווח כי במחצית השניה נזרקו אבנים מחוץ לאצטדיון לעבר יציע אוהדי הפועל.

צפו במהומה מתוך יציע אוהדי הפועל ת"א >

בית"ר ת"א/רמלה עמיר תורג'מן אמר במחצית: "האמת שאני הרבה שנים בכדורגל אבל אף פעם לא הייתי באירוע כזה של גז שמרוסס במגרש.  אני חושב שהשופטים קיבלו החלטה טובה להפסיק את המשחק לכמה דקות". מאמן הפועל ת"א מוטי איוניר הוסיף: "אני נמצא על הדשא, לא הייתי ביציע ואין לי מושג מה קרה שם. אני לא מתעסק במה שקורה מחוץ למגרש".

תגובת הפועל ת"א: "אוהדי הפועל תל אביב מתנהגים למופת מתחילת השנה - וכך ימשיכו לכל אורך העונה. חבל שמקרים כמו זה שהתרחש היום הורסים את האווירה והצבע שאוהדינו יוצרים בכל מגרש בליגה. ריסוס גז מדמיע על יציע מלא במשפחות, ילדים ומבוגרים, זה פשוט ביזיון וחוסר אחריות. אנחנו כמועדון מבטיחים לעשות כל שניתן כדי למצוא את האשמים ולמצות איתם את הדין. מקווים שכולם הגיעו לביתם בשלום".

תגובת משטרת ישראל: "במהלך המחצית הראשונה של משחק הכדורגל, בין בית"ר רמלה/ת"א להפועל ת"א, נוצר עימות בין מספר סדרנים שהוצבו במגרש מטעם חברת אבטחה, לבין אוהדי הפועל ת"א. במהלך העימות נעשה שימוש בגז פלפל ע"י הסדרנים. כוח המשטרה שהיה במקום הפסיק את העימות בין הצדדים והשיב את הסדר ליציע. נסיבות המקרה נבדקות".