הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אושרה התכנית לבניית האצטדיון בחדרה

המתקן יכיל 8,000 מקומות. טרם נקבע מועד תחילת העבודות

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  13.11.17 - 13:01

תגיות: ליגה לאומית

לפני זמן קצר אישרה ועדת המשנה לתכנון ובנייה את התכנית להקמת האצטדיון העירוני בחדרה. בעירייה נטען: "בנימוק של התוכנית חשיבות הן ברמה העירונית והן ברמה האזורית. הקמת האצטדיון תיתן מענה לצורך הקיים בעיר מזה שנים רבות למקום ראוי לקיום פעילות ספורטיבית, תרבותית וחינוכית".

המגרש צפוי לשרת את הקבוצה המקומית, הפועל חדרה, שהעפילה הקיץ לליגה הלאומית ונאלצת לשחק באצטדיון בעפולה את משחקי הבית שלה. לאורך השנים הוכח שקבוצות ללא מגרש ביתי מצליחות פחות, לדוגמא עירוני טבריה שהעפילה לליגה הלאומית וגם כן נאלצה לשחק בעפולה ובסוף השנה נשרה לליגה א'. ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן אמר:"זה עוד צעד חשוב למימוש הפרויקט שיקדם את הספורט בחדרה למחוזות שלא הכרנו עד היום".

האצטדיון צפוי לקום בסמוך למתחם תחנת רכבת מזרח, ומתוכנן להכיל 8,000 מקומות ישיבה עם אופציה להרחבה לכ-12,000 מקומות ישיבה. המתחם יכלול קומה תפעולית למנהלה, מתחם לשחקנים, למאמנים ולשופטים, ובו חדרי הלבשה, מקלחות, חדר רופא, וחדר ציוד. כמו כן, מתחם עיתונות הכולל חדר ראיונות, עמדות צילום, חדר תקשורת ומתחם VIP. בנוסף, מתחם אימונים הכולל 2 מגרשי אימונים, טריבונה, שירותים, מלתחות ומזנון. מתחמי קהל, לובי, מזנונים, שירותים, יציעים, מתחמי מסחר ומתחם חנייה ליותר מ-1,000 רכבים פרטיים ואוטובוסים.

בסך הכל מדובר בקומפלקס שישתרע על כ-122.6 דונם, מתוכם אצטדיון על שטח של 38 דונם, מתחם אימונים על שטח של 37.7 דונם, מתחם מסחר על שטח של כ-11 דונם, ומתחם חנייה על שטח של כ-35.5 דונם. בתוך כך, טרם נקבע מועד תחילת העבודות ומקרי העבר מלמדים כי הקמת אצטדיון אורכת מספר שנים, כך שהפועל חדרה תצטרך להמשיך לשחק ללא מגרש ביתי בעונות הקרובות.