הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: "לא הפסקתי להאמין בעצמי לרגע. זהו רגע קסום"

אלוף ווימבלדון: "הצגתי את הטניס הטוב שלי". מארי מירר בבכי בסיום: "הניצחון מגיע לו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.12 - 20:37

אמרו עליו שהוא מעבר לשיא ושהוא גמור. אז אמרו. רוג'ר פדרר חזר הערב (ראשון) בענק לקדמת במת הטניס העולמי כאשר זכה בפעם השביעית בקריירה בווימבלדון והפך לשיאן הזכיות בטורניר הלונדוני בצוותא עם פיט סאמפרס. השוויצרי גבר על יקיר הקהל, אנדי מארי הבריטי, 6:4, 5:7, 3:6 ו-2:6 במגרש המרכזי באולד אינגלנד קלאב וזכה בתואר גרנד סלאם מספר 17 בקריירה.

פדרר זכה בווימבלדון בפעם השביעי. לחצו לסיקור המשחק

בעזרת הקהל המקומי, מארי הצליח לנצח את המערכה הראשונה אחרי שהשיג שתי שבירות, אבל ההמשך כולו היה של פדרר. איש הקרח מבאזל התעלה על עצמו ובטניס מצויין בדיוק כמו בחצי הגמר מול נובאק דיוקוביץ' הצליח לשמור על כל ההגשות שלו בדרך לניצחון אחרי כמעט שלוש שעות וחצי, לא כולל הפסקת גשם במהלך המערכה השלישית. פדרר עלה בעקבות הניצחון למקום הראשון בדירוג העולמי על חשבונו של דיוקוביץ'.

"אני חושב ששיחקתי את הטניס הטוב ביותר שלי במערכות האחרונות", אמר פדרר שניצח במייג'ור ראשון מאז אוסטרליה 2010, "זה רגע נהדר עבורי. עברתי הרבה שינויים בחיי אבל לא הפסקתי להאמין לרגע והתואר הזה מגיע בזמן הנכון מבחינתי. השוותי את סאמפרס במספר הזכיות כאן וזה מדהים מפני שהוא היה הגיבור שלי".

פדרר הוסיף: "היו לי הרבה הזדמנויות להשיג את המקום הראשון שוב, ולא הצלחתי ולכן זה רגע קסום. לראות את הבנות שלי יושבות ביציע זה כמו חלום שהתגשם. על אנדי מארי אמר האלוף הטרי: "הוא הוכיח יציבות בשנים האחרונות ואני מקווה שבסופו של דבר הוא יזכה לפחות בגראנד סלאם אחד בקריירה שלו".

"אני רוצה לברך את רוג'ר", אמר הבריטי המנוצח שהחל למרר בבכי בטקס הענקת הגביעים, "שמעתי אחרי החצי הגמר שזו ההזדמנות הגדולה ביותר שלי לזכות כי פדרר כבר בן 30, אבל הוא עדיין טניסאי גדול ומגיע לו הניצחון".

מארי שיכול היה להיות הבריטי הראשון מאז 1936 שמניף את הצלחת של ווימבלדון הוסיף: "אני רוצה להודות לקהל שתמך בי לאורך כל הדרך ועשה עבודה נהדרת. כולם מדברים על הקושי שלשחק מול קהל ביתי והלחץ, אבל זה ממש לא נכון. הקהל בווימבלדון הוא מדהים".