הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רגע לפני גומלין ליגת האלופות: ספאלטי פוטר

בצל הכשלונות באירופה וההדחה הצפויה במשמינית, האיטלקי עוזב את זניט אחרי 4 שנים וחצי. סרגיי סמאק ימלא את מקומו מול דורטמונד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.03.14 - 23:42
ככה מרגיש קור רוסי. ספאלטי (GETTYIMAGES)
ככה מרגיש קור רוסי. ספאלטי (GETTYIMAGES)
אמנם היה נדמה שלשידוך הוותיק הזה יש יסודות שהם חזקים מכל משבר, אבל הערב (שני) מסתבר שבפני הציפיות העצומות של זניט סנט פטרסבורג, איש אינו חסין. אחרי 4 וחצי שנים בתפקיד, לוצ'יאנו ספאלטי פוטר מאימון מועדון הפאר. מי שיחליפו בתפקיד, לפחות באופן זמני, הוא סרגיי סמאק, שהוביל את הקבוצה בשנים האחרונות ופרש ממשחק פעיל מוקדם יותר העונה.

ספאלטי בן ה-55 נחשב למוערך מאוד על ידי האוהדים ועד לא מזמן ההנהלה, וגם זכה בשתי אליפויות, אבל הכשלונות להעפיל לשלבים הגבוהים באירופה עלו לו במשרתו. העיתוי אולי קצת מפתיע, שכן בשבוע הבא מחכה לזניט משחק הגומלין בשמינית גמר האלופות אצל דורטמונד, אלא שה-2:4 שספגו הרוסים די סגר את הסיפור וייתר את הגומלין. הקש האחרון, אגב היה ה-0:0 בליגה מול טום-טומסק בסופ"ש, שהותיר את זניט עם 2 ניצחונות בלבד ב-12 משחקים בכל המסגרות.

המועדון, שנמצא בבעלותו של ענק הנפט הבינלאומי 'גזפרום', השקיע מיליונים על גבי מיליונים בשנתיים האחרונות ורכש כוכבים בעלי שם עולמי, מתוך כוונה לבצע קפיצת מדרגה ולהשתייך לעילית של אירופה. כעת הגיעו שם למסקנה שספאלטי אינו האיש שיצעיד את זניט לשם, וברוסיה מעריכים שהקבוצה תיבנה מחדש בקיץ, על בסיס השלד הקיים.