הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ריו פרדיננד יעמוד לדין בגלל סטטוס גזעני שכתב בטוויטר

שחקן יוניייטד הגדיר את אשלי קול "גלידת וניל מצופה" ואמור לספוג עונש מההתאחדות האנגלית. הבלם: "זה כינוי למישהו מזויף, לא אמירה גזענית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.12 - 20:19
פרדיננד. הסתבך (gettyimages)
פרדיננד. הסתבך (gettyimages)
ריו פרדיננד יעמוד לדין בגלל דברים שכתב בחשבון הטוויטר שלו. בלם מנצ'סטר יונייטד יצטרך להציג קו הגנה כבר בתקופה הקרובה בעקבות הביטוי "choc-ice" שבו כינה את שחקן צ'לסי אשלי קול ברשת החברתית. ומה משמעות הביטוי הזה? מדובר בגלידת וניל שמצופה בשוקולד.  

הדברים הללו כוונו למגן הבלוז אחרי שזה היגן על ג'ון טרי, שהתעמת עם אחיו של פרדיננד, אנטון, במשפט שהתנהל אז. קול הכחיש ששמע את טרי אומר את הדברים במשחק בין צ'לסי לק.פ.ר, שבגינו טרי הועמד לדין. פרדיננד כבר הספיק להכחיש את דבריו כשציין כי "זה לא משפט גזעני אלא סלנג או ביטוי שמשתמשים בו הרבה אנשים כלפיי מישהו שמתנהג בזיוף".

ההתאחדות האנגלית התייחסה לאירועים. "השחקן התנהג בצורה בלתי הולמת והוציא שם רע למשחק כשהשתמש בביטויים גזעניים שכוללים מוצא אתני, צבע וגזע". הבלם יצטרך להגיב להאשמות עד יום חמישי הקרוב. 

המצחיק והמעציב בכל הסיפור הזה הוא שבכך מצטרף ריו פרדיננד לג'ון טרי, כששניהם מואשמים בהתבטאויות גזעניות ופרדיננד בכלל הגיב בכעס להתנהגות הגזענית של בלם צ'לסי. איך שגלגל מסתובב.