עוברים דירה: כך ייראה האצטדיון של טוטנהאם

הספרס יתמקמו בבית חדש ב-2017. אבל יש אוהדים שרק יפגעו ממנו

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.04.14 - 17:24
בית התרנגולים החדש (האתר הרשמי של טוטנהאם)
בית התרנגולים החדש (האתר הרשמי של טוטנהאם)
תחילת כתבה

כשקבוצה בונה איצטדיון חדש, המטרה העיקרית שלו היא לשפר את החוויה של האוהדים. במקרה של טוטנהאם, יהיו גם לא מעט שיסבלו ממנו. היום (רביעי) הכריז יו"ר הספרס, דניאל לוי, שהקבוצה צפויה לקבל בזמן הקרוב אישורי בנייה ולהתחיל בהקמת הבית החדש שלה, לא רחוק מהמגרש הנוכחי, ווייט הארט ליין. עם זאת, מתברר שלא רק במועדון הולכים לשלם מחיר יקר תמורתו.

  • מתים על כדורגל עולמי? היכנסו לעולם המיוחד שלנו
  •  

    האזור בו יבנה האיצטדיון החדש מלא בבתי עסק, שבעליהם צפויים לאבד אותם. במקומם ייסלל שביל גישה עצום, בנוסף למגרש עצמו. התושבים בשכונה הלונדונית כבר הביעו את תסכולם מהמהלך בתקשורת האנגלית, אבל נראה ששום דבר לא הולך לעצור את התרנגולים. "בווייט הארט ליין יש כרגע 36,000 מקומות והוא מלא באופן קבוע, בעוד שבכל שנה יש דרישה ל-47,000 מנויים" חשף לוי. "אי אפשר לתאר כמה האיצטדיון החדש הוא הכרחי כשיש לך דרישות כאלה".

    היו"ר הוסיף שעלות הבנייה תהיה בסביבות ה-400 מיליון ליש"ט וכחלק מההכנות הקבוצה לא תשפוך כספים רבים על רכש בקיץ. זהו שינוי במדיניות מהעונה הנוכחית, בה הוציאו 100 מיליון ליש"ט בחיזוק הקבוצה לאחר מכירת גארת' בייל לריאל מדריד. הבית החדש יכלול 56,250 מושבים מתוכם יציע ענק שלא יופרד בקומות, בדומה לזה שבסיגנל אידונה פארק בדורטמונד. במועדון מקווים שיהיה מוכן לארח משחקים החל מעונת 2017/18. וכן, כנראה שבכל מחיר.

    הדפס