פדרמן: שרמדיני חתם. דיברנו גם עם שאראס

אחרי שהניפו צלחת מספר 50 בהיסטוריה, עם 63:83 על אשדוד, במכבי תל אביב מתחילים להרכיב את הפאזל. הבעלים: "עניין בלו ייסגר מהר, הוא יודע שהרבה דברים תלויים בהחלטה שלו". בלאט: "אני מקווה שבלו יבין שהוא צריך להמשיך"

רועי גלדסטון
רועי גלדסטון  25.05.12 - 07:09
תחילת כתבה

קרב מותח לא בדיוק היה שם, אבל גמר הפיינל פור של ליגת לוטו לעונת 2011/12 נערך הערב (חמישי), ובתום המשחק מכבי תל אביב היתה זו שחגגה שוב, כשזכתה באליפות מספר 50 בתולדותיה עם 63:83 על מכבי אשדוד הצנועה. יוגב אוחיון, שזכה היום באליפות הראשונה שלו, נבחר לשחקן המצטיין של המשחק.

מה לא עבר העונה על חניכיו של דייויד בלאט. עשרות המשחקים בכל המסגרות, ובייחוד הטיסות המתישות לכל יעד אפשרי באיזור מזרח אירופה, שלב הטופ 16 המותח וכמובן הסדרה המטורפת מול פנאתינייקוס בשלב ההצלבה. אחרי כל העליות והמורדות, ועם מאזן מדהים של 12:74 בכל המסגרות, מכבי סגרה הערב את אחת העונות המתישות בתולדותיהם כמו שהם יודעים: עם צלחת אליפות בליגת לוטו.

הזכייה הערב על חשבונה של אשדוד לא ממש הוטלה בספק, לא לפני ולא במהלך המשחק, אבל תסמכו על החבר'ה בנוקיה שיחגגו תואר כמו שרק הם יודעים. מעבר לטראבל (גביע המדינה, האדראטית והאליפות) המועדון המפואר בישראל רשם הערב גם ציון דרך מיוחד ונדיר, כשזכה באליפות מספר 50 מאז הקמתו.

דייויד פדרמן התארח ביציע העיתונות, סיכם את העונה החולפת והסתכל קדימה: "זו הייתה עונה ארוכה, לא יודע אם ארוכה מדי. ב-3 השבועות האחרונים אני משתעמם בגלל שנחנו. פתאום לוקחים חופשות, חבל להרוס את המומנטום. היו לעונה צדדים טובים, היו צדדים פחות טובים. הטוב זה הכבוד לספורט, אתה מגיע לאולם באדריאטית והאוהדים נעמדים ומוחאים כפיים למכבי".

אחד מבעלי מכבי המשיך והתייחס למכבי של העונה הבאה: "בלו ביקש כמה ימים לנוח עם המשפחה שלו, הוא רוצה להתייעץ עם המשפחה. יש לו עניינים שלו. אני מניח שזה 50-50 שהוא יישאר. הוא עוד לא ביקש כלום מבחינת כסף. הנושא של בלו ייסגר מהר כי אנחנו תלויים בו. יש לנו שבועיים-שלושה, מצבנו מבחינת שחקנים מעולם לא היה יותר טוב. שרמדיני חתום, מאריץ' לא יכול לחתום כי לא נגמרה העונה. שאראס דיבר איתנוף זה שחקן שאני מאוד אוהב. הוא עדיין משחק, אני לא יכול להגיד לגביו כלום כרגע. אנחנו מדברים גם עם יותם הלפרין, כשהוא יהיה בארץ נראה. גם דורון פרקינס רוצה לבוא".

"הפסדנו כסף בליגה האדריאטית בניגוד למה שחשבו", הוסיף פדרמן, "אבל עשינו את זה בתור הכנה למקרה הרע שיגרשו אותנו מהליגה הישראלית. לחצנו במנהלת כמה שיכולנו, התשובה הייתה שרוב הקבוצות רוצות אחרת וזה הכל. אני יודע היום בוודאות שחלק נכבד של הקבוצות חושבות שצריך לשנות את השיטה של כמות הזרים ושתוך שנתיים-שלוש יהיה שינוי של המצב מבחינת הפיינל פור, שנלך לכיוון סדרות".

האם הוא מצטער על מה שאמר בראיון לישראל היום? "אחרי מה שקרה עם מוני היינו שבע אמות באדמה והגיע דייויד והרים אותנו ועשה תרומה ענקית למכבי. דייויד יודע שאנחנו מתכננים את דור העתיד של מכבי, 8-7 אנשים שבתוך המערכת. ברשימה של מי שצריך להוית במכבי עוד 10 שנים בלאט הופיע. אנחנו משחקים כדורסל ורוצים לנצח, אבל לא בכל תנאי. דיברתי עם בלאט ואני מדבר איתו הרבה, ואמרתי לו 'אני מדבר איתך כמו חבר ולא כמי שמשלם את המשכורת, אני סומך עליך כי אתה ברשימה'. זו התרבות שלנו, חייבים להבין אותה. כנראה לפעמים ברגעים של התרגזות קורים דברים. הכוונה הייתה להגיד לדייויד שהוא אחד מאיתנו. מי שנמצא במערכת של מכבי, יודע שיש לנו דרך מסויימת והיא לא בכל מחיר".

"היתה עונה מאוד יפה, אבל קשה, ארוכה, מתישה ורצופה באתגרים שעמדנו בהם בגבורה", אמר בסיום דייויד בלאט. "זכינו בארבעה תארים, היינו צעד מהפיינל פור ביורוליג. היום ניצחנו רק עם 8 שחקנים בסגל, ועשינו זאת מול קבוצה טובה שכיבדה את המעמד. הבחורים הללו מדהימים. יחד איתם גם הצוות המקצועי שלי: גודס, שארפ, שלף וקובלסקי. זה צוות שלא היה במכבי לעולם. אני אוהב אותם".

"בכל שבת, ראשון או שני היום לנו רגעים קשים", הוסיף המאמן, "לא בהכרח במובן השלילי. אתם לא יודעים מה זה להכין שחקנים ל-3 משחקים בשבוע. זה לא פשוט. יחד עם הטיסות זה לא היה קל. זה היה המשחק ה-85 שלנו העונה. אין דברים כאלה בעולם. בלו? אני מקווה שהוא יישאר, יחזור הביתה ויבין שהוא צריך לשחק כדורסל במכבי".

שמעון מזרחי הגיע לבית דני לחגיגות אוהדי מכבי ת"א ואמר לאוהדים: "כל מה שאנחנו עושים זה בשבילכם. אתם אלה שמובילים אותנו, אתם הגב שלנו ואנחנו גאים על מה שעשיתם כאן היום". לאתר ערוץ הספורט אמר: "האוהדים הלכו למאבק צודק ואנחנו בהנהלה תמכנו בהם. לא לראות את הקבוצה שלך לוקחת אליפות, זה מאוד קשה להם ובגלל זה אנחנו באים להיות איתם עכשיו ולחגוג". על האליפות אמר: "זו אחת האליפויות המתוקות שלי, עברנו עונה קשה והבאנו טרבל למועדון".

הדפס