מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 גרמניה 6 5 1 425:474
2 פינלנד 6 5 1 446:474
3 סלובניה 6 4 2 482:506
4 ישראל 6 3 3 452:476
5 שבדיה 6 2 4 494:479
6 אסטוניה 6 2 4 470:415
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אוחיון: ההחלטה כבר לא בידיים שלי ולא של מכבי. פיב"א תכריע

רכז הנבחרת עוד לא יודע אם יעבור לקובאן, אך רמז שבנוקיה הוא כבר לא ישחק: "אסור לי לדבר על זה כרגע, הדברים לא תלויים בי. מאמין שהבוררות תביא לפשרה בין הצדדים". על המשחק של ישראל מול סרביה: ''אני מוכן לתיאודוסיץ'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.08.12 - 12:15

יוגב אוחיון יעלה הערב (שלישי, 20:30) לפרקט בנוקיה בנסיון להוביל את נבחרת ישראל לניצחון ביתי מול סרביה החזקה במוקדמות אליפות אירופה. אבל במקביל למאמציו במדים הלאומיים, אוחיון עובר קיץ רווי מלחמות, כשבוררות בינלאומית תכריע האם ישחק בעונה הבאה במכבי תל אביב, או בקובאן הרוסית. בראיון מיוחד ל"חדשות הספורט", הרכז הצעיר דיבר על התחושות בנושא, וגם על המשימה של הנבחרת.

זה לא סוד שאוחיון היה אהוב הקהל של מכבי תל אביב, וזכה להערכה גדולה מצד דייויד בלאט וההנהלה. לכן כשנשאל מדוע ברצונו לעזוב את מכבי אחרי שנת פריצה כל כך גדולה, לא פלא שהוא לקח רגע לחשוב היטב לפני שענה. "אסור לי לדבר על זה כרגע, אבל יש המון דברים מעבר למה שידוע. כרגע ההחלטה היא כבר לא בידיים שלי וגם לא בידיים של מכבי. דברים לא תלויים בי ואני לא יכול לתת תשובות. רק פיב"א תכריע בעניין, וימים יגידו. אני מאמן שהבוררות תביא פשרה בין הצדדים".
 
גם אחרי שהושמע לו קטע מדבריו של דייויד פדרמן ("אילולא מכבי מי היה יודע מי זה אוחיון?") יוגב מסרב להתרגש מהדיבורים עליו: "אני לא מאשים אף אחד, לא כועס על אף אחד. נאמרו עליי הרבה דברים ואני לא שופט אף אחד בשעה של כעס. אני רק רוצה לאחל בריאות לכולם".

על המעבר לרוסיה, שם חתם על חוזה עתק במדי קובאן שעדיין לא ידוע אם ימומש, אמר אוחיון: "אני אישית לא מפחד מאתגרים ולא מהקור הרוסי, אבל זה לא הדבר היחיד שהכריע את זה, אם וכאשר. בכל מקרה, אני מנסה לשים את עניין מכבי בצד כשאני עם הנבחרת. אני עורך שיחות עם אריק שיבק כל הזמן, וזוכר שהעבודה שלי היא על המגרש".

ובאמת, כשחוזרים להתעסק בנבחרת הלאומית, אוחיון חוזר לדבר בשטף: "אין ספק שהיכולת שהצגנו עד עכשיו לא תספיק מול סרביה, אבל אני מעודד מהדברים הטובים שכן הראנו. ההפסד לאסטוניה תרם מאוד לשינוי הדרך והצורה בה באנו למשחקים מאז. בשיחות בינינו, בתוך הנבחרת, הרבה דברים השתנו מאז".
 
"הכביסה המלוכלכת? לא הייתה כזו, אלו המצאות", סיכם. "האווירה בנבחרת תמיד הייתה טובה ואנחנו רוצים להתעסק רק בפן המקצועי. אני צריך לשמור על תיאודוסיץ' ואני מוכן. בעזרת השם והקהל שיבוא ויעודד, יבואו גם הניצחונות. הרוח של הקהל תעזור לנו מאוד".