טרגדיה בעולם הכדורסל: אורי שלף נפטר בגיל 43

אבל כבד בספורט הישראלי. מנהל הפועל ת"א, אחיו של גור ונצר למשפחת כדורסל, שהיה בין מקימי קבוצת האוהדים המצליחה, הלך לעולמו עקב אירוע לב. הותיר אישה ושני ילדים

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.15 - 17:45
תחילת כתבה

אבל כבד ופתאומי נפל היום (ראשון) על עולם הספורט הישראלי וענף הכדורסל הישראלי. אורי שלף, מנהל הפועל תל אביב ואחד ממקימי קבוצת האוהדים, נפטר מהתקף לב. שלף, נצר למשפחת כדורסל מפוארת הלך לעולמו בגיל 43 בלבד. אורי שלף הוא בנו של איש הכדורסל עמי שלף ז"ל ואחיו של גור שלף.

שלף ז"ל נכח אמש באימון הפועל ת"א וראה את משחק הנבחרת מול וויילס בחדר פנימי ביחד עם אחד מאנשי הנהלת הקבוצה ידידיה רפפורט והסקאוט הראשי עידן אבשלום. שלף אמור היה לנסוע בתחילת החודש הבא למחנה אימונים ולבחון שחקנים חופשיים בשוק. שחקני הפועל ת"א קיבלו את הידיעה במהלך אימון הצהריים של הקבוצה. עודד קטש ורמי כהן הפסיקו את האימון וסיפרו על כך לשחקנים. בעקבות האירוע, המשחק הקרוב של הפועל ת"א מול אשדוד יידחה. המשחק בין הפועל ירושלים להפועל אילת ייפתח בדקת דומיה.

שלף הוא אחד מהיוזמים ומהמקימים של אחד הפרוייקטים השאפתניים והגדולים ביותר בכדורסל ישראלי - הפועל אוסישקין, שהפכה לאחר מכן להפועל ת"א. מדובר בקבוצת האוהדים הראשונה בישראל, שקמה ב-2007 החלה את דרכה בליגה ב' בשל האכזבה מניהול הקבוצה על ידי שאול אייזנברג והגיעה עד ליגת העל, כאשר שלף היה חלק ממנה מתחילת דרכה כמאמן-שחקן (סיים את עונתו הראשונה במאזן 0:22) ולאחר מכן עבר אל מאחורי הקלעים כמנהל.

קריירת הכדורסל של שלף עומדת בצל של פרוייקט החיים שלו בהפועל ת"א. הוא גדל אצל האדומים והיה שותף לזכייה של הקבוצה בגביע המדינה בעונת 96/7 ולעונת הירידה ההיסטורית, אך לא הירבה לשחק ופרש ב-1999 לאחר עונה בא.ס. רמת השרון.

עוד במהלך קריירת המשחק החל אורי לאמן ילדים ונוער בהפועל תל אביב, ניהל את ביה"ס לכדורסל של הפועל תל אביב בצוותא עם יהושע רוזין ז"ל ושימש כמאמן שחקן של הפועל "אריה" תל אביב בליגה הארצית. לאחר הפרישה מכדורסל שימש כמנכ"ל קבוצת הכדורסל של רמת השרון תחת מיקי ברקוביץ והמשיך לאמן ילדים במחלקת הנוער של א.ס. רמת השרון.

שלף (נשוי +2) בוגר תואר ראשון במנהל עסקים ובמשפטים ועורך דין במקצועו. הוא אף כתב ספר לילדים יחד עם אחיו גור בשם "צביקי הרואה ולא נראה".

הדפס