אורי שלף נטמן. "עשית את כולנו גאים"

מאות חלקו כבוד לאורי שלף, מנהל הפועל ת"א שהלך לעולמו בגיל 43. אחיו גור: "לקחת חתיכת פרקט והקמת קבוצה". רמי כהן: "נמשיך ביחד ונגיע לכל מה שחלמנו עליו"

רועי גלדסטון  30.03.15 - 18:28
תחילת כתבה

בכדורסל הישראלי מתקשים לעכל את מותו בטרם עת של אורי שלף, מנהלה של הפועל תל אביב שהלך לעולמו והוא בן 43 בלבד. מאות אוהדים, אנשי הענף, קולגות, משפחה וחברים עברו מול ארונו שהוצב בדרייב אין, אולמם החדש של האדומים, ולאחר מכן ליוו אותו בדרכו האחרונה בבית העלמין בכפר סבא.

מסע הלוויה של שלף ז"ל החל אחרי הטקס שנערך בדרייב אין בהשתתפות בני משפחתו, הנהלת המועדון, שחקני הקבוצה וחבריו. הקהל קיבל קודם את האפשרות לעבור על פני הארון באולם הדרייב-אין טרם תחילת הטקס, במהלכו ספדו לו חברים, אחיו גור והזמר יהלי סובול שר לכבוד חברו את השיר "אמרו לו".

זה אך סמלי שארונו של שלף הוצב בדרייב אין, האולם שראה שלף בחזונו מאז הקים יחד עם אוהדים אדומים אחרים את הפועל "אוסישקין" תל אביב על הריסותיו של האולם המיתולוגי. שלף ליווה את מועדון האוהדים עד לחזרתו לבמה המרכזית של הכדורסל הישראלי והיה אחד הסמלים שלו בשנים האחרונות.

גור שלף, אחיו של אורי, החל בתודות: "תודה לכל מי שבא להזיל דמעה. אף אחד לא ידע כמה רגישות הייתה בך כמו שאנחנו ידענו. את הכל עשית בנתינה, בחיוך ובאושר אין-סופיים, רק שיהיה טוב ושקט לכולם. כשהרסו את אוסישקין, יכולת לבכות. לקחת חתיכת פרקט הביתה ויצאת להקים את קבוצת האוהדים. אתה לא יודע כמה גאה עשית אותנו. הרגע שהכי ריגש אותך היה כשהגעתם לכאן, לאולם החדש. ריגש אותך מאוד הטקס שנערך כאן בו אבא שלנו קיבל את הכבוד הראוי".

"אין יום שלא שלחת את כולנו להתקדם לאנשהו, אז התקדמנו. היית הדגל שלנו, זה שמחבר את עודף האמוציות שבהפועל ת"א לעולם שבחוץ", ספד לו יושב הראש רמי כהן. "אמרתי לך שיש הצבעה חשובה במנהלת ביום ראשון ואמרת שנפסיד. איך שוב ידעת? הפסדנו בגדול. שחקנים באים והולכים, אבל איש מערכת הוא פה לנצח. לאן הלכת לי פתאום? נמשיך ביחד ונגיע לכל מקום שחלמנו. אוהב אותך לנצח".

"כשקיבלתי את הבשורה הבנתי שזה חלום בלהות ממנו בלתי אפשרי להתעורר", סיפר המאמן שרון אברהמי, חברו של אורי. "אהבתך לספורט הייתה אהבה ענקית, אהבה סוחפת. כמה אנשים יכולים לומר שהגשימו את חלומם בחייהם? מעטים. אתה לקחת את המועדון המתפורר, חיית את החלום וגרמת גאווה להרבה מאוד אנשים שנסחפו ברוח השראתך. הגית, חלמת, האמנת, יזמת ואת האושר והסיפוק ראיתי מקרוב בעיניך. הייתה לך את הדרך שלך. השארת חותם על כל מי שפגש אותך. יהי זכרך ברוך".

"הכרתי אותך 6 שנים, אבל לא הצלחתי להיזכר ברגע אחד בו כעסת והרמת את הקול", גילה מתן נאור. "הלוואי שהייתי יכול לחיות עם כל מה שקורה סביבי בכזאת שלווה. כמעט בכל שיחה איתך הילדים היו המרכז. החיוך שלך צרוב לי עמוק עמוק בזכרון". "זה קשה לכולנו. לא אשכח איך הוא ניחם אותי כשחבר קרוב שלי מת לאחרונה", סיפר דוראנד סקוט לאתר ערוץ הספורט.

ביום חמישי, לפני המשחק של הפועל תל אביב מול מכבי אשדוד, יערך טקס קצר לשלף לפני הפתיחה. הפועל ביקשה שהוא יתקיים ללא מעודדות, המנהלת הסכימה לכך.

הדפס