לא יחמיץ את הפלייאוף: סופו הורחק משלושה משחקים

בית הדין גזר את דינו של סנטר מכבי בשל המרפקים לעבר מרקוס לואיס. מזרחי: "עונש לא קל, אך סופו יידע להתמודד". היווני ספג 4 משחקים הרחקה ע"ת וקנס של 50 אלף ש"ח

רועי גלדסטון  30.04.15 - 18:14
תחילת כתבה

סופוקליס שחורציאניטיס הורחק משלושה משחקים בפועל, בעקבות המרפקים לעברו של שחקן הפועל גלבוע/גליל מרקוס לואיס, כך קבע הערב (חמישי) בית הדין של איגוד הכדורסל. המשמעות: הסנטר היווני של מכבי תל אביב יעמוד לרשותו של גיא גודס כבר בפתיחת הפלייאוף. חדשות טובות או רעות לצהובים? החליטו אתם.

מעבר להרחקה לשלושה משחקים בפועל, סופו נענש בהרחקה מארבעה משחקים על תנאי למשך שנה, וכן נקנס ב-50 אלף שקלים בפועל ובסכום זהה על תנאי. במכבי ת"א חששו שהסנטר עלול להחמיץ גם חלק מהפלייאוף, זאת מאחר שלא מדובר בעבירת משמעת ראשונה של השחקן, אבל בית הדין קבע כי שחורציאניטיס יעמוד לרשות הקבוצה בשלבי ההכרעה.

סופו, אם כן, יחמיץ את המשחקים מול בני הרצליה (בית), מכבי חיפה (חוץ) ועירוני נס ציונה (בית) - שלושה משחקים שלא אמורים להשפיע על המיקום של מכבי תל אביב בתום העונה הסדירה. מול עירוני נהריה (בית) ומכבי אשדוד (חוץ), שני המשחקים האחרונים לפני פתיחת הפלייאוף, סופו כבר יהיה זמין עבור גודס. "מדובר בעונש לא פשוט, אבל סופו יידע להתמודד איתו ולכבד אותו", הגיב היו"ר שמעון מזרחי.

התקרית מול גלבוע/גליל הייתה המשך לעונה החלשה של הסנטר היווני, שלא התחיל את העונה עם הקבוצה לאחר שהגיע עם משקל עודף ובעיה בעינו. לאחר מכן, סופו לא הצליח לספק את הסחורה על המגרש כשקלע רק 6.7 נקודות למשחק והוריד 2.3 ריבואנדים ב-15 דקות משחק במסגרת היורוליג.

אחרי שצבר נקודות לחובתו בכל פרשת עודף המשקל עימו הגיע בתחילת העונה, המקרה בגן נר והעובדה שהיווני לא נותן השנה כמעט כלום למכבי, השאירה את שחורציאניטיס ללא "אוהדים" כלל בקרב ההנהלה. יחד עם זאת, במכבי החליטו להמתין עם העונש הפנימי לסופו עד אחרי החלטת בית הדין של איגוד הכדורסל, וזאת למרות שהיו גורמים במועדון שחשבו שיש להטיל עליו קנס כספי כבד באופן מיידי.

* הפועל חולון נקנסה ב-7,000 שקלים בגין התנהגות אוהדיה במהלך המשחק מול הפועל תל אביב, שנקנסה אף היא ב-4,000 שקלים. מעבר לכך, יו"ר הפועל חולון איתן לנציאנו נקנס ב-2,000 שקלים בגין העלבת השופט יערי רייניש במהלך המשחק נגד מכבי ת"א.

הדפס