נשק קטלני

שכר גבוה ועונה מאכזבת גרמו לקולאוטי להיות על סף פרידה ממכבי ת"א, אך האישה הטילה וטו על חו"ל והחלוץ החל להפציץ. פריחה רגעית או מגמה?

יואב בורוביץ'  04.08.11 - 13:30
רוברטו קולאוטי (ניר בוקסנבאום)
רוברטו קולאוטי (ניר בוקסנבאום)
תחילת כתבה

במכבי תל אביב מבקשים לצנן את ההתלהבות מהיכולת העדכנית של רוברטו קולאוטי, שכבש שלושה שערים בשני המשחקים האחרונים - שניים בניצחון החוץ הכל כך חשוב אצל ז'לייזניצ'אר ואחד מרהיב בדרבי בגביע הטוטו. "רוברטו בפורמה עכשיו והיום אפילו יפתח בהרכב", אומרים במועדון לפני הגומלין מול היריבה הבוסנית. "אבל בעוד שבוע הוא שוב יכול לעלות מן הספסל, יש לנו לפחות חמישה חלוצים בכירים. אז מה תגידו אז, כשהוא לא יפתח ובמשך שניים-שלושה משחקים הוא לא יכבוש? שהוא במשבר?".

אולי זה סממן לבגרות ואולי פשוט נקעה נפשם של המכבים מהמאניה-דיפרסיה שעוטפת את המועדון, בעיקר בימי טרום ליגה בהם הכל נראה מבטיח. רק בכדי להגביה את הציפיות עוד יותר לפני ההתרסקות הכואבת כל כך שבאה לאחר מכן. לכן הם מבקשים שגם הציפיות מקולאוטי יהיו מותאמות למציאות. או כפי שאומר איש צוות מקצועי (שלא ממש שולט בענייני ציפורים): "נחליאלי אחד עדיין לא מבשר את בוא האביב. קולאוטי אכן פתח את העונה מצוין עם שלושה שערים במשחקי טרום העונה ועוד שלישיה בשבוע האחרון, אבל בל נשכח שבקיץ רצו לשחרר אותו. וגם הוא רצה לעזוב, לאחר עונה ראשונה מאוד מאכזבת במועדון".

תשעה שערי ליגה ואחד נוסף בליגה האירופית אינם תפוקה ראויה לחלוץ המשתכר 600 אלף יורו לעונה - שכר דמיוני במושגי כדורגל ישראלי. קולאוטי פתח בעונה שעברה ב-18 משחקי ליגה בלבד, כשב-11 מהם עלה מן הספסל ובשבעה נוספים הוחלף. "הוא היה חלוד לאחר תקופה ארוכה של פציעה וישיבה על הספסל בגרמניה", טוען איש מקצוע שעבד איתו בעונה שעברה. "רוברטו גם היה מחטיא לא רק באימונים, אלא גם במשחקים. הציפיות ממנו היו גבוהות מאוד בגלל היכולת שלו במכבי חיפה והמחיר העצום ששילמו עליו. הייתה ציפיה שבהיעדרו של ברק יצחקי רוברטו ייתן הרבה יותר, אבל זה לא קרה. כשמוסיפים לכך את חוסר ההצלחה המקצועי של הקבוצה מבינים מדוע האכזבה ממנו הייתה יחסית גדולה".

בסיום העונה החליט מוטי איוניר על שלושה שחקנים שמוכרחים לעזוב את המועדון: מאור בוזגלו, האריס מדוניאנין וקולאוטי. בעוד הראשון אכן גורש, השניים האחרונים נאלצו להישאר, בעיקר בגלל המשכורות המאוד גבוהות שלהם וההבטחה שהעניק מדוניאנין כי היחס שלו ישתנה. אבל במקרה של רוברטו הדיבורים לא עזרו. מכבי עשתה הכל כדי למצוא לו קבוצה וניסתה במשך שבועות רבים לשכנע אותו להוריד 20-30% משכרו כדי שביחד עם השלמה מסוימת של מכבי ניתן יהיה להעבירו. באנפילד הארגנטינאית הייתה היעד המתבקש. קולאוטי רצה לשחק בקבוצה שמאמינה בו והחזרה לארגנטינה גם

"רוברטו מאוד נעלב מכך שדיברו כל הזמן על צעירים ועל כך שלא רוצים אותו במכבי", טוען חבר קרוב. "הוא מאוד לא רצה לוותר על כסף, אבל בסוף כבר היה מוכן לוויתורים מסוימים. אבל עלווית לא רצתה לעזוב את הארץ ויש לה משקל מאוד מכריע בבית. אז רוברטו נשאר, בלית ברירה". איוניר לא בנה על קולאוטי להרכב או אפילו לעמדת המחליף הראשון או השני. "מבחינת מוטי, ארבעת החלוצים הבכירים היו יצחקי, עטר, דאבור וקונאטה", מספר מקורב למאמן מכבי. "בפגרה קולאוטי אמנם העלה את המניות שלו קצת בעזרת השערים שכבש במחנה האימונים, אבל מוטי עדיין לא הלך עליו בהרכב במשחקים הראשונים. אבל אין מה לעשות, כששחקן לוקח את מעט ההזדמנויות שיש לו בכזו צורה אז איוניר ממש לא בקטע של לדפוק אותו בכוונה".

קולאוטי לא פתח בשני המשחקים מול לאנקארן, אך כשכבש צמד לאחר שעלה מן הספסל מול ז'לייזניצ'אר כבר היה ברור לאיוניר שהחלוץ חם במיוחד ולכן הוא פתח איתו בדרבי. קולאוטי אמנם הוחלף, בכל זאת גביע הטוטו, אבל חלק מהאוהדים שרקו בוז כשזה קרה כיוון שקולאוטי כבש שער מרהיב. חלק גדול יותר הריע לחלוץ הארגנטיני, שספג בעונה שעברה בעיקר נאצות מכיוון היציעים הצהובים. "גם הקהל היה עצבני על קולאוטי בעונה שעברה", מדווחים במועדון הצהוב. "הרי גם לו היו ציפיות הרבה יותר גדולות ממנו. מצד שני, אנחנו חושבים שאוהדים רבים יודעים שהוא מקצוען, שהוא עובד קשה ושהוא בחור טוב. טוב מאוד".

אחרים במכבי טוענים כי קולאוטי, חברו הקרוב של בן ארצו גיז'רמו ישראלביץ', עוד שחקן שמכבי חשבה לשחרר בקיץ האחרון, הוא "בחור עם פיוז קצר ולא הכי שמח או חברותי בקבוצה, אבל שחקן שמאוד רוצה להצליח ומוכן לעבוד קשה בשביל זה". מרבית העבודה היא על עניין התנועה, שבעונה שעברה נראתה מוגבלת ובעיקר איטית. אך חבריו של קולאוטי טוענים כי "התפקיד שלו זה לא להיות ספרינטר. אחת הבעיות היא שבעונה שעברה הציבו אותו לא מעט באגפים או מאחורי החלוצים. מהעמדה הזו הוא באמת היה צריך לרוץ הרבה, אבל זה לגמרי לא מה שהוא עושה הכי טוב. רוברטו צריך לשחק באמצע, כחלוץ מרכזי".

ואכן, שלושת השערים האחרונים - אחד בדחיקה לאחר מסירת הולכה הצדה בתוך הרחבה, השני מקצה הרחבה מעל השוער והשלישי מחוץ לרחבה עם יריה לפינה - מוכיחים עד כמה קולאוטי יכול להיות קטלני מול השער. "הוא חלוץ עם אינסטינקטים נדירים", אמר עליו רוני לוי, מאמנו לשעבר בחיפה, במחצית העונה שעברה, בלב המשבר של קולאוטי. "בסך הכל צריכים להיות איתו סבלניים, הוא ייתן את הפירות". גם לוי ניסה להעביר אותו בקיץ האחרון לסטיאווה בוקרשט, אך עלות שכרו של קולאוטי הרתיעה גם את הקבוצה הרומנית. וכך, כברירת מחדל, הוא נשאר במכבי.

האם הוא ימשיך עם יכולת הכיבוש הנפלאה של השבוע האחרון גם בהמשך העונה? האם זו רק פריחה רגעית, כזו שגם באה לנוכח פציעתם של אלירן עטר וברק יצחקי, שניים שעדיין מסומנים כחלוצים הבכירים במועדון? קשה לענות על השאלות האלה. אך ללא שום קשר, בינתיים קולאוטי בעיקר סותם פיות. כאלה שמיד ייפתחו אם הוא יחזור ליכולת של העונה שעברה.

הדפס

תגובות

הוסף תגובה 24 תגובות ב 14 דיונים
14.
קבוצתו של הערס טביב אמורה להקרא: ערס-סנל !

רונן בן אלישר  06.08.11 16:47

עכשיו כשיש את הטביב הערס הזה, יש להחליף להפועל את השם. מעתה הפועל היא קבוצתו של הערס טביב, כלומר ... עָרס-סֶנָל !!! או באנגלית: Ars-Nal . יאללה מכבי ת"א, הנה, כאן מנתניה מאחלים לכם להחזיר עטרה לישנה, ואת הפועל ערס-סנל, תעמידו במקום שמתאים לה.

הגב לתגובה זו
13.
חלוץ גדול זה מיקום נכון ולשחק עליו נכון...

  06.08.11 11:54

עונה שלמה מכבי שיחקה בצורה שקולאוטי לא היה יכול לבטא את עצמו הסגנון היה שונה כי חלוצים היו צריכים לרדת ולסדר לעצמם מצב והשנה הקישור עושה את העבודה לכן קולאוטי יכול להיות במקום שחלוץ צריך להיות וזה מתבטא בשערים!

הגב לתגובה זו
12.
מצוין, שישחק טוב ויראה כמה כדאי לקנות אותו.

איש התקציבים  06.08.11 10:11

ככה יהיה קל יותר למצוא לו קבוצה שתשלם את עלותו הגבוהה. דאבור  ,קונאטה ,עטר ויצחקי סקורר ים לא פחות טובים ממנו. למכור למרבה במחיר  ולהשאר עם 4 שחקנים מצוינים שגם הם עולים מעבר לשכר האמיתי המגיע להם..

הגב לתגובה זו
11.
קולאוטי מראה את מה שהוא יודע תמשיך ככה

קולאוטי פרח  05.08.11 19:09

מומנטום של רכש נהדר מתקופת נמני וגם איווניר מראה סימנים של שמחה לגבי קולאוטי אני חולה עליו הוא מראה מה הוא שווה קבלות למה ששילמו עליו

הגב לתגובה זו
10.
kulaty

aviv nagrani  05.08.11 05:20

very good kulaty atar and maccbi tel aviv from zahov in ny

הגב לתגובה זו
9.
מדוניאנין וקולואוטי..

baryo  04.08.11 22:03

כמה שדיברו על לשחרר אותם.. בנתיים הם אלו שבונים את מכבי תל-אביב..   תראו מי ניצח במשחק הראשון את ז'לז'ניצאר.. צמד של קולואוטי.. אחד מגיע אחרי נגיעה גאונית של מדוניאנין לתוך הרחבה (ואז בא לא זוכר מי ובישל).. והשני אחרי אחד הבישולים היותר יפים של מדוניאנין..   תתנו להם את ההזדמנות והם יחזירו לכם ביכולת גבוהה.. לא תתנו להם.. ותמצאו את עצמכם מתלוננים על המשכורות הגבוהות..

הגב לתגובה זו
8.
אני שמח בשביל קולאוטי

חיפאי  04.08.11 18:26

למען האמת חשבתי שהוא גמור - שאחרי הפציעה והישיבה על הספסל בגרמניה הוא כבר לא יחזור למה שהיה. אבל ייתכן שעכשיו הוא התגבר סופית על הפציעה וחזר להיות חד, זה יכול לקחת זמן. לפעמים גם המצב שאתה על סף איבוד הכל - יכול להיות שגרם לו למצוא כוחות מחודשים. למרות שאני אוהד חיפאי אני אפרגן לו אם ימשיך בכושר גבוה.

הגב לתגובה זו
7.
חייב כרטיסים

שגיא  04.08.11 17:44

צריך כרטיסים להערב לא משנה לאיזה שער

הגב לתגובה זו
6.
תכל'ס, איווניר מאמן חובבן

מפוכח  04.08.11 17:30

הוא לא מתאים לאמן את מכבי. הוא טוב לנוער, או קבוצה קטנה שעושים לו כבוד בגלל העבר שלו כשחקן. בקבוצה גדולה הוא ממש בפאניקה. מזכיר את רן בן שמעון כשהיה במכבי. תוך 10 מחזורים איווניר מתפטר

הגב לתגובה זו
5.
אלי זיזוב יכול להיות חלוץ טוב יותר

רמי כהן  04.08.11 17:04

מקולאטי ובטח טוב יותר מדאבור ....

הגב לתגובה זו