דנינו שבר שיא בפ"ת. רן בן שמעון יקבל זר חדש?

הבלם הבקיע מול בני יהודה בגביע הטוטו וגם עשה היסטוריה במועדון. במלאבס ינסו להשיג אישור לרכש

רועי זריהן  04.08.15 - 08:17
תחילת כתבה

במכבי פתח תקוה לא יכלו לקוות לפתיחה טובה יותר. המלאבסים הביסו אמש (שני) 0:3 את בני יהודה במחזור הראשון של גביע הטוטו - משחק הבכורה הרשמי של העונה. פ"ת היתה גדולה על העולה החדשה, כאשר שערים של מוחמד כליבאת, ג'ו מונונגה ועומר דנינו סידרו ניצחון קל לרן בן שמעון.

עם זאת, המאמן דאג להחזיר מהר מאוד את השחקנים שלו לקרקע. "רן מבין שמדובר במשחק גביע הטוטו ושאין שום קשר בין המשחק הזה לבין מה שמחכה לנו בליגה", אמר גורם במכבי פתח תקוה, "אבל אין ספק שזה נראה לא רע בכלל לשלב הזה של העונה".

הניצחון על בני יהודה לא היה הסיבה היחידה לחגיגה אתמול במכבי פתח תקוה, שציינה אירוע היסטורי במועדון. עומר דנינו, שקיבל את סרט הקפטן מג'ו מונונגה שהוחלף בדקה ה-70, הפך בגיל 20 וחצי לקפטן הצעיר ביותר בתולדות מכבי פתח תקוה. "בדקנו את העניין ואכן דנינו הוא הקפטן הכי צעיר בתולדות המועדון", אמר בפתח תקוה והחמיאו לבלם, "כבר שנים אנחנו טוענים שעומר הוא בלם ההווה והעתיד של המועדון, וזאת רק הראיה להשקעה ולעבודה שלו".

"זאת זכות גדולה לענוד את סרט הקפטן", אמר דנינו, "אני נמצא פה מגיל 8, זה הבית השני שלי ובכל פעם שיבקשו ממני אני אעשה את זה באהבה גדולה. זה סוג של חלום, לא חשבתי שאחרי עונה אחת בבוגרים אני כבר אהיה קפטן. לא דמיינתי את זה. הציפיות הן להמשיך להתקדם, להיות קבוצה יותר טובה ולהתקדם כל אחד באופן אישי. אנחנו כמובן רוצים פלייאוף עליון, ולהגיע כמה שיותר גבוה".

"רואים שיש לנו קבוצה טובה, יש בסיס טוב משנה שעברה, עבדנו קשה בקיץ ואנחנו מקווים להשתפר", הוסיף הבלם, "הפוטנציאל שלנו הוא לסיים במקום טוב יותר, יש לנו בסיס טוב ועם עוד חיזוקים שיגיעו אני חושב שנהיה קבוצה עוד יותר טובה השנה".

ההתאחדות תאשר זר חדש?

במכבי פתח תקוה עדיין מתקשים לעכל את העובדה שהקשר הקרואטי, ניקולה פוקריבאץ', לא יגיע בסופו של דבר, כפי שפורסם באת ערוץ הספורט. פוקריבאץ' כבר חתם לעונה אחת, אולם במהלך מחנה האימון התברר כי הוא סובל מבעיה בריאותית שתמנע ממנו להצטרף לסגל של בן שמעון. "קיבלנו את הבשורה בהלם", סיפר גורם בהנהלה, "בראש ובראשונה אנחנו מאחלים לניקו החלמה מהירה ואנחנו יותר ממקווים שביום מן הימים עוד נזכה לראות אותו משחק במכבי פתח תקוה".

ברגע שהבינו כי פוקריבאץ' לא יצטרף, במכבי פתח תקוה החל לבדוק איך מבחינה תקנונית הם יוכלו לצרף זר במקומו, שכן יחד איתו רשומים כרגע חמישה זרים בסגל. על פי התקנון ההתאחדות, גם שחקן פצוע או כזה שסובל מבעיה בריאותית ומחזיק בחוזה, נחשב לשחקן הקבוצה. שתי האופציות שעלו נכון לעכשיו הן הקפאת השחקן או פיצוי השחקן בתמורה להתרת החוזה. "המטרה שלנו היא קודם כל היא להיות הכי בסדר שאפשר עם ניקולה ולתת לו את מה שמגיע לו, אבל כמובן שאנחנו צריכים לאייש את עמדת הזר החמישי שלנו", אמר גורם בצוות המקצועי.

הדפס