זה הזמן למהפכה בסגל: לבניון, אוואט ובן חיים אין יותר מקום

משה פרימו ראה את התבוסה 4:0 לרוסיה והבין שאין מנוס משינוי קיצוני. שלושת הוותיקים לא הובילו אותנו לשום הישג משמעותי וזה כבר לא יקרה. צריך לשלב את שחקני ק"ש ולא להתפתות אחרי ליגיונרים שלא משחקים. גם להתאחדות חלק

משה פרימו
משה פרימו  12.09.12 - 11:45
תחילת כתבה

אלי גוטמן הודה אתמול שטעה בכל הפרמטרים שבהם נבחן מאמן - הודה שלא ביסס שיטה, שטעה בחלק מהזימונים וגם השינויים שביצע בהרכב היו הודאה על השיבוצים השגויים בבאקו. גוטמן הודה שאלו המשחקים הגרועים בקריירה שלו. לזכותו, הוא לא ניסה לתרץ ולקח אחריות והודה שזה השפל של הנבחרת. כעת, הוא חייב לבצע מהפכה בסגל. הוא נתן קרדיט לשחקנים שלא שייכיים לרמה של נבחרת, וצריך לבצע חריש עמוק בסגל ולנפות את כל מי שלא ברמה.

לגבי שלושת השחקנים שעליהם נשען הסגל, אוואט, בניון ובן חיים - הם צריכים לפנות את מקומם. הם לא הובילו אותנו לכלום ב-10 השנים האחרונות שבהן המפתחות היו אצלם, אז למה שעכשיו, כשהם מבוגרים ומעבר לשיא, אנחנו חושבים שזה יקרה? לאוואט כבר אין אינסטינקטים טובים, וכמעט כל בעיטה לכיוונו זה גול. הוא מעולם לא הביא נקודות לנבחרת, וזה לא ישתנה כבר. יוסי כבר לא בן 20 והוא לא יכול לקחת כדור ולכבוש בדריבל. כל השלושה האלו לא היו צריכים להיות מוזמנים לקמפיין הנוכחי, ולא ברור מה גרם לגוטמן לחשוב שהם יובילו אותו להצלחה הפעם.
 
ואי אפשר שלא להתייחס לתופעת הליגיונרים. פעם רק כוכבים אמיתיים היו יוצאים לחו"ל, וזה היה קורה על סמך היכולת שהם היו מציגים בנבחרת. היום סוכנים מקושרים מוציאים שחקנים בינוניים והנבחרת היא זו שנדפקת. מאמני הנבחרת חושבים שאם הם מזמנים שחקנים שרשומים בקבוצה באירופה הם בהכרח יקבלו שחקן טוב יותר מאלו שבליגת העל, וזו פשוט טעות. אין שום סיבה להעדיף שחקנים שיושבים על הספסל בכל מיני קבוצות בבלגיה, על פני שחקני קרית שמונה לדוגמה, שנמצאים בכושר מצוין.

מה צריך לעשות עכשיו? צריכים לבנות בראייה קדימה. לשחקנים כמו שפונגין, שיש, זיו וראדי אין מקום בנבחרת. מדובר בחבר'ה בינוניים שלא ישתפרו ויהפכו לפתע לטובים יותר, כך שאין מה להיאחז בזימונים הללו. גם בן שהר, שלא משחק בקביעות, לא צריך להיות בסגל עד שיוכיח אחרת. חייבים לבנות על דור העתיד, אין בסגל של היום אף קשר אחורי מוכשר כמו ניר ביטון. מואנס דאבור בכושר הכי טוב בליגה - תנו לו לשחק. לקראת יורו 2016 צריך לקדם את דני עמוס, אייל גולסה, שיר צדק, אלעד גבאי וחן עזרא. לרפאלוב ומליקסון יש מה למכור, אבל שיקראו להם לנבחרת רק אם הם משחקים באופן רציף בקבוצות שלהם ונמצאים בכושר טוב.

על חלקה של ההתאחדות בכישלון אין עוררין. מסתבר שבשנים האחרונות ההתאחדות מתקשה להביא אוהדים למגרש. האשמה היא לא רק עליה, אבל צריך להבין שהאוהדים כבר לא טיפשים. הם רוצים אתגרים, רוצים ליהנות וההתאחדות לא יכולה לרמות ולעבוד על הציבור ולספר שהנבחרת אטרקטיבית. אוהדים יודעים בדיוק כמה שווה הסחורה. עובדה שמכבי חיפה הגיעה לאלופות ומילאה בקלות את ר"ג בכל משחק - כי זו הייתה קבוצה אטרקטיבית ומלהיבה.

הדפס