זה הזמן למהפכה בסגל: לבניון, אוואט ובן חיים אין יותר מקום

משה פרימו ראה את התבוסה 4:0 לרוסיה והבין שאין מנוס משינוי קיצוני. שלושת הוותיקים לא הובילו אותנו לשום הישג משמעותי וזה כבר לא יקרה. צריך לשלב את שחקני ק"ש ולא להתפתות אחרי ליגיונרים שלא משחקים. גם להתאחדות חלק

משה פרימו
משה פרימו  12.09.12 - 11:45
תחילת כתבה

אלי גוטמן הודה אתמול שטעה בכל הפרמטרים שבהם נבחן מאמן - הודה שלא ביסס שיטה, שטעה בחלק מהזימונים וגם השינויים שביצע בהרכב היו הודאה על השיבוצים השגויים בבאקו. גוטמן הודה שאלו המשחקים הגרועים בקריירה שלו. לזכותו, הוא לא ניסה לתרץ ולקח אחריות והודה שזה השפל של הנבחרת. כעת, הוא חייב לבצע מהפכה בסגל. הוא נתן קרדיט לשחקנים שלא שייכיים לרמה של נבחרת, וצריך לבצע חריש עמוק בסגל ולנפות את כל מי שלא ברמה.

לגבי שלושת השחקנים שעליהם נשען הסגל, אוואט, בניון ובן חיים - הם צריכים לפנות את מקומם. הם לא הובילו אותנו לכלום ב-10 השנים האחרונות שבהן המפתחות היו אצלם, אז למה שעכשיו, כשהם מבוגרים ומעבר לשיא, אנחנו חושבים שזה יקרה? לאוואט כבר אין אינסטינקטים טובים, וכמעט כל בעיטה לכיוונו זה גול. הוא מעולם לא הביא נקודות לנבחרת, וזה לא ישתנה כבר. יוסי כבר לא בן 20 והוא לא יכול לקחת כדור ולכבוש בדריבל. כל השלושה האלו לא היו צריכים להיות מוזמנים לקמפיין הנוכחי, ולא ברור מה גרם לגוטמן לחשוב שהם יובילו אותו להצלחה הפעם.
 
ואי אפשר שלא להתייחס לתופעת הליגיונרים. פעם רק כוכבים אמיתיים היו יוצאים לחו"ל, וזה היה קורה על סמך היכולת שהם היו מציגים בנבחרת. היום סוכנים מקושרים מוציאים שחקנים בינוניים והנבחרת היא זו שנדפקת. מאמני הנבחרת חושבים שאם הם מזמנים שחקנים שרשומים בקבוצה באירופה הם בהכרח יקבלו שחקן טוב יותר מאלו שבליגת העל, וזו פשוט טעות. אין שום סיבה להעדיף שחקנים שיושבים על הספסל בכל מיני קבוצות בבלגיה, על פני שחקני קרית שמונה לדוגמה, שנמצאים בכושר מצוין.

מה צריך לעשות עכשיו? צריכים לבנות בראייה קדימה. לשחקנים כמו שפונגין, שיש, זיו וראדי אין מקום בנבחרת. מדובר בחבר'ה בינוניים שלא ישתפרו ויהפכו לפתע לטובים יותר, כך שאין מה להיאחז בזימונים הללו. גם בן שהר, שלא משחק בקביעות, לא צריך להיות בסגל עד שיוכיח אחרת. חייבים לבנות על דור העתיד, אין בסגל של היום אף קשר אחורי מוכשר כמו ניר ביטון. מואנס דאבור בכושר הכי טוב בליגה - תנו לו לשחק. לקראת יורו 2016 צריך לקדם את דני עמוס, אייל גולסה, שיר צדק, אלעד גבאי וחן עזרא. לרפאלוב ומליקסון יש מה למכור, אבל שיקראו להם לנבחרת רק אם הם משחקים באופן רציף בקבוצות שלהם ונמצאים בכושר טוב.

על חלקה של ההתאחדות בכישלון אין עוררין. מסתבר שבשנים האחרונות ההתאחדות מתקשה להביא אוהדים למגרש. האשמה היא לא רק עליה, אבל צריך להבין שהאוהדים כבר לא טיפשים. הם רוצים אתגרים, רוצים ליהנות וההתאחדות לא יכולה לרמות ולעבוד על הציבור ולספר שהנבחרת אטרקטיבית. אוהדים יודעים בדיוק כמה שווה הסחורה. עובדה שמכבי חיפה הגיעה לאלופות ומילאה בקלות את ר"ג בכל משחק - כי זו הייתה קבוצה אטרקטיבית ומלהיבה.

הדפס

תגובות

הוסף תגובה 147 תגובות ב 127 דיונים
127.
פרימו אתה סמרטוט

ירון   13.09.12 10:42

פרימו אתה סמרטוט

הגב לתגובה זו
126.
השחקן היחיד שראוי לנבחרת-בניון כל השאר שכונה (לת)

אלון  12.09.12 18:04

הגב לתגובה זו
125.
פרימו הקשקשן

יעקב  12.09.12 17:50

תראה פרימו בתגובה 82 יש אמת אך מי שם אותך ואת כל הפרשנים כמוך כמו מר ברקוביץ ואפילו שליימה למאמני כדורגל. אתה ממש לא מבין בכדורגל שב בשקט מי אתה שתחליט שראדי שפונגין זיו בניון בן חיים ואף אחרים לא מתאימים את זה גוטמן יחליט אם לזמן או לא תשאל את שליימה מה זה זה להיות מאמן של קבוצה ומה זה להיות מאמן נבחרת אתה פרשן קטן וחבל שערוץ הספורט מעסיק אחד כמוך ללא ידע ואגב על תלכלך על שחקנים

הגב לתגובה זו
124.
פרימו גם אותך צריך להוציא מנבחרת הפרשנים (לת)

אסף  12.09.12 17:30

הגב לתגובה זו
123.
לבנות! לבנות! לבנות!

ג'וני האדום  12.09.12 17:05

מה אתם רוצים מגוטמן כל הזמן דורשים ממנו השגים מיידים ואין לו זמן להכניס שיטה . מבחינת סגל שחקנים לדעתי הוא כמעט צדק לגמרי בזמונים הבעיה שכל הזמן יש לחץ להצלחות וזה מה שגורם לבאלגן ... תסתכלו על הסגל שזימן: חלוצים - שכטר וחמד הכי טובים שיש בהרכב על הספסל דמארי, בן בסט וסהר....(תמוז, ביטון לא משחקים, עטר וטל בן חיים שכונה) קשרים קדמים - רפאלוב פצוע מי יותר טוב מוורמוט, חן עזרא ומליקסון??? קשרים אחורים - נאתכו ללא ספק באנקר לצידו אמור להיות כיאל שפצוע אז שמים את אלמוג כהן (אולי אפשר לבחור את ניר ביטון אבל לפחות כרגע זה אותה רמה) מגנים - אין מגן ימני זה ברור שפונגין וגבאי אותה רמה וזה הכי טוב שיש, מגן שמאלי אולי אפשר היה לפתוח עם טאוטחה אבל זה אומר שאין הגנה ואופציות האחרות (בן הרוש ורמי גרשון פצועים) בלמים - טיבי ודן מורי היו לחוצים מול האזרים והם הצעירים הטובים ביותר שיש והדבר היחידי שגוטמן היה צריך לעשות זה לא להיכנע ללחץ. שוער- אוואט מזדקן אבל אם גוטמן היה מוציא אותו והינו חוטפים ארבע שערים היו שוחטים אותו . בקיצור תנו לגוטמן לעבוד ולבנות על הצעירים ולקדנציה הבאה לפחות היתה קבוצה שמשחקת יחד....

הגב לתגובה זו
122.
פרימו

איציק  12.09.12 16:55

פרימו עיתונאי קטן אין לו מוסג בכדורגל רואה רק את חן עזרא מול העניים.

הגב לתגובה זו
121.
פרימו אתה הוא שצאיך לפרוש..! (לת)

רמאללה   12.09.12 16:52

הגב לתגובה זו
120.
הבעיה היא בהגנה ובעיתונות כנסו!

שלום תקווה  12.09.12 16:50

כל מי שמדבר על דור השחקנים הנוכחי רעות סתם פועל בכדי להשמיץ שוער- דודו אוואט שוער הרכב קבוע בליגה הספרדית כבר שמונה שנים, גדול שוערי ישראל  קישור אחורי מהטובים שהיו לנו- נאתכו משחק קבוע ברוסיה ומלך השערים, אלמוג כהן משחק קבוע בבונדסליגה, כיאל מהבולטים בשחקני סלטיק.  קישור התקפי- מהטובים שהיו לנו- בניון מבשחקנים הטובים אי פעם בישראל, רפאלוב מוביל את קבוצתו, מליקסון שחקן מוערך באירופה, וורמוט שיחק בליגה האירופית ברמה גבוהה מאוד. ועוד רבים בתפקיד. חלוצים- מהטובים שהיו אי פעם- תומר חמד שחקן הרכב קבוע בלידה הספרדית, איתי שכטר חלוץ עם נתונים פיסיים ויכולת טכנית ברמה אירופאית התמודד שווה עם מגנים גדולים בליגה האירופית.  הבעיה היא בהגנה הבסיס של כל קבוצת כדורגל במיוחד כאלה שבאות מהדרג השלישי והרביעי- אין שחקן הגנה אחד לגיטימי ויציב בנבחרת. טיבי? בן חיים? שפונגין? זיו? יש כמה צעירים בסדר אבל לא יותר מזה. צריך לגבש מערך הגנה לשנים הבאות של צעירים ולעבוד איתו בצורה אינטנסיבית. בשאר העמדות תמיד יהיו מחליפים לגיטימים אנחנו בישראל פה אף אחד לא רוצה להגן רק לתקוף (קריצה לביבי).  והעיתונות חבורה של עסקנים מלכלכים גונבי דיעה משמיצים שרוצים רק למכור רפש. יאללה ישראל!!

הגב לתגובה זו
119.
פרימו ראית אותך אתמול ולא התייחסת!

אוהד שהגיע אתמול  12.09.12 16:33

אני הילד הבלונדיני שעבר לידך ליד שער 2 או שער 3 אתמול לפני המשחק ואפילו אמרתי לך שלום אבל לא התייחסת!

הגב לתגובה זו
118.
הגיע הזמן להעיף את פרימו השכונה בחזרה לאוטובוס שלו (לת)

רפי  12.09.12 16:30

הגב לתגובה זו