חמד: "הסכום לא משנה, אין הצעה שתחזיר אותי לארץ"

חלוץ ברייטון עדיין חולם על הפרמייר ליג. ל"מגרש הפתוח" הוא סיפר על הפנייה שקיבל ממכבי ת"א בקיץ: קיבלתי הצעה כספית שגרמה לי לעצור ולחשוב, אבל בחרתי להישאר

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.17 - 12:43
תחילת כתבה

תומר חמד כבר חולם על הפרמייר ליג. חלוץ נבחרת ישראל הוא חלק מהמסע המופלא של ברייטון, שמוליכה את הצ'מפיונשיפ ומחזיקה ביתרון של 8 נקודות על פני רדינג, שנמצאת במקום השלישי שמוביל למבחנים. מעמדו של שחקן השחפים שכבש 4 שערים העונה ב-18 הופעות העונה אומנם ירד ביחס לעונה שעברה בה הבקיע 17 שערים, אבל מספיק לראות את הפעילות שלו ברשתות החברתיות כדי לראות עד כמה הוא מאושר באנגליה.

במחזור האחרון אלישע לוי הגיע לצפות בחמד מקרוב וראה אותו נכנס כמחליף, סוחט פנדל וגם מבקיע במה שהתחיל את המהפך ב-1:2 על פולהאם בחוץ. רגע אחרי אותו משחק וכשהדי הניצחון עדיין מרחפים מעל, החלוץ התראיין ל"מגרש הפתוח" וסיפר על התקופה החלומית בברייטון והתייחס לשאלה האם יש סיכוי שנראה אותו שוב בישראל.

"זו עונה מאוד טובה של הקבוצה. גם באופן אישי אני מרוצה, למרות שהשנה קצת שונה מהשנה שעברה", תיאר חמד את התחושות, "התחלתי את העונה טוב ואז נפצעתי ויצאתי מהרוטציה, אבל בסופו של דבר אני חלק מהקבוצה והכי חשוב לי שנעלה ליגה. תרמתי כבר לקבוצה ואני עוד אתרום".

בהמשך החלוץ סיפר על הביקור של המאמן הלאומי באנגליה: "יצא לי לשבת ולדבר איתו. אני שמח שהוא ראה אותי מבקיע, אני בטוח שהוא נהנה. הוא שוחח גם הרבה עם המאמן שלי ואני בטוח שהוא התרשם ממנו לטובה".

בקיץ האחרון חמד היה למטרה המרכזית של מכבי ת"א, שהתכוונה להציע לברייטון סכום של שלושה מיליון יורו כדי להחזיר את הליגיונר לארץ. חמד שקל בכובד ראש את ההצעה, אך בחר לא לוותר על החלום האירופי.

"בתחילת העונה מכבי ת"א דיברה איתי, אני בקשר טוב עם ג'ורדי. בפעמים הקודמות בכלל לא חשבתי על לחזור לארץ, אבל הקיץ קיבלתי הצעה כספית שבאופן טבעי כן הייתי צריך לחשוב עליו פעמיים", חשף החלוץ, "עצרתי וחשבתי כמה ימים, אבל הבנתי שזה לא משנה כרגע הסכום. מוקדם לי לחזור לארץ בשלב זה ויש לי עוד חלום גם להגיע לפרמייר ליג וגם להטביע שם חותם, ככה שכרגע שום הצעה לא תחזיר אותי לארץ".

בסיום חמד, שלא פתח במשחק החוץ באלבניה, סיפר שהוא מקווה שבמפגש הבא בספרד הוא כבר יקבל את חולצת ההרכב: "ישבתי עם אלישע לוי.  אני יודע שהוא מעריך אותי מאוד, אני אנסה לעשות את שלי ולהגיע בכושר כמה שיותר טוב ומקווה שזה יספיק".

הדפס