הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוזה המדינה: זהבי ירוויח כשבעה מיליון דולר לעונה

קפטן הנבחרת חתם על חוזה חדש בגוואנגז'ו ושידרג את שכרו בסין כשהאחים קצב תיווכו בעסקה. הכוכב יישאר עד 2020 ויחזיק באופציה להאריך את ההסכם בשנתיים נוספות

תומר לוי
תומר לוי  24.01.17 - 13:24

תגיות: ערן זהבי

זה היה ארוך, ולווה באינספור שמועות, אבל היום (שלישי) זה הפך לרשמי. ערן זהבי חתם על חוזה חדש בגוואנגז'ו, וימשיך בסין עד ל-2020. קפטן הנבחרת, שזכה לחיזורים ממספר קבוצות במזרח, הבטיח את עתידו אצל הכחולים, שהכניסו את היד עמוק לכיס, ויזכה לחוזה עתק של 7 מיליון דולר לעונה.

מדובר בשדרוג משמעותי, שכן לפי חוזהו המקורי, שעליו חתם בעונה שעברה, זהבי אמור היה להרוויח בכל אחת מהשנתיים הקרובות חמישה מיליון דולר. האחים קצב תיווכו במגעים לסגירת החוזה החדש, כאשר כל המענקים, כולל נקודות, תארים וניצחונות יוכפלו, בעוד הבונוסים על כל של שער יישארו בעינם.

זהבי ירוויח 20 אלף דולר על שער שיכבוש, ו-20 אלף דולר בהתאם להישגי הקבוצה, כמו העפלה לגביע אסיה, מיקום בטבלה ועוד. במסגרת ההסכם, קפטן הנבחרת, שלבש בסין את הספרה 25, יחזור ללבוש את החולצה עם הספרה 7, שכל כך זוהתה עימו בתקופתו במכבי ת"א.

זהבי, שהצטרף רק באמצע העונה, עבר לגוואנגז'ו תמורת 8.5 מיליון דולר, סכום עתק בכדורגל הישראלי. יחד עם זאת, לעומת כוכבי הענק שהגיעו, הישראלי נחשב כמי שהגיע בכסף קטן. אם נשפוט לפי התוצאות, אז הרבה יותר משתלם היה לצרף את קפטן הנבחרת.

מאז שזהבי נחת בסין ראינו את הפיו פיו 17 פעמים, מתוכם 11 שערי ליגה ושישה בגביע הסיני ב-19 המשחקים בהם שותף. פעמיים הישראלי רשם שלושער, פעם אחת הבקיע צמד, ובשאר הפעמים ירה בבודדת. בעונה שעברה הוא זכה לתגמול של 772 אלף יורו רק כתוצאה מבונוסים.