הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הקטור קופר התפטר מאימון ראסינג סנטאנדר

הארגנטיני הוותיק, מאמן ולנסיה ואינטר לשעבר, נפרד מהמועדון הספרדי לאחר ניצחון בודד ב-13 מחזורים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.11.11 - 19:00
קופר, עוד קבוצה מאחוריו (gettyimages)
קופר, עוד קבוצה מאחוריו (gettyimages)

מצבה של ראסינג סנטאנדר לא נעלם מעיני הקטור קופר והמאמן הארגנטיני המנוסה החליט לעזוב את המועדון הספרדי לאחר 13 מחזורים, במהלכם ניצחה הקבוצה רק פעם אחת, הפסידה 6 פעמים וסיימה 6 משחקים נוספים בתיקו.

סנטאנדר שקעה במקום האחרון בטבלה הספרדית, לא ניצחה בשלושת המחזורים האחרונים ונראה שהמאמן וההנהלה הגיעו למסקנה שדרוש זעזוע. במחזור הקרוב תגיע ויאריאל המדשדשת לביקור ובאיצטדיון אל סרדינרו מקווים שאז תתחיל ההתאוששות.

עוד לפני אימון הצהריים ידעו במועדון שקופר עוזב בוודאות ואת התרגולים העביר עוזרו, חוסה קרלוס פנטאגוסי הארגנטיני. נשיא המועדון פרנסיסקו פרנייה נמצא בברזיל, שם הוא מחפש בימים אלה משקיעים שיסייעו לראסינג להיחלץ מהמצוקה הכלכלית אליה נקלעה, ועל אף היעדרו הושג ההסכם על הפרידה מהמאמן.

קופר בן ה-56 עבר לא מעט בקריירת האימון שלו, שהחלה כשפרש ממשחק פעיל ב-1992. הוא החל את דרכו בקבוצה במדיה שיחק עד פרישתו, הורקאן. כמאמן לאנוס זכה בתואר השלישי בחשיבותו בדרום אמריקה ועשה את הקפיצה לאירופה. הוא זכה עם מאיורקה בסופר קאפ הספרדי והגיע איתה לגמר גביע המחזיקות, לפני שמונה למאמן וולנסיה. עם העטלפים זכורים בעיקר שני ההפסדים בגמר ליגת האלופות (2000 ו-2001).

לאחר מכן החלה הדעיכה בקריירה של קופר. הוא עבר לאמן את אינטר ולא הצליח יותר מדי. גם הקדנציות במאיורקה, בטיס ופארמה לא בלטו יותר מדי לפני שאימן את נבחרת גיאורגיה. לאחר מכן הדריך את אריס סלוניקי היוונית, לפני שחזר בקיץ האחרון לספרד.