רונאלדיניו: אני זוכר את שערו הראשון של מסי. אני בישלתי

הברזילאי התמלא גאווה כנשאל על בן טיפוחיו, ששבר את שיאו של גרד מולר: "אני שמח לדבר עליו, כי הייתי שם כשהוא התחיל. הוא מציג כדורגל ברמה שלא ראינו מעולם. יהיה לו תמיד מקום אצלי בלב"

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.12.12 - 08:57
תחילת כתבה

ליאו מסי עשה אמש (ראשון) עוד צעד היסטורי, עם שבירת שיאו של גרד מילר. הארגנטיני כבש צמד ב-1:2 של ברצלונה על בטיס והעלה את מאזנו ב-2012 ל-86 שערים, אחד יותר מהחלוץ הגרמני האגדי. כצפוי, המחמאות למסי זורמות כמו מים, ומכל מיני כיוונים. אחד המברכים הוא מי שהחזיק עד לפני כמה שנים בתואר השחקן הטוב בעולם, ולוקח לא מעט קרדיט על טיפוחו של הפרעוש: רונאלדיניו.

"עבורי מסי הוא השחקן הטוב בעולם, ובשנים האחרונות הוא משחק כדורגל ברמה שלא ראינו מעולם", אמר רונאלדיניו והוסיף, "אני מאוד גאה לדבר עליו, כי הייתי שם כשהוא התחיל את דרכו ועכשיו הוא הטוב ביותר בעולם. זה עושה אותי מאוד שמח".

הפנומן הברזילאי, שעשה קסמים בברצלונה בימים בהם מסי עלה מהנוער והחל את דרכו המקצוענית, נזכר: "המשחק שאני זוכר יותר מכולם היה כשמסי כבש את שערו הראשון, כי אני הייתי זה שמסר לו. אני זוכר את היום הזה בבירור, משם הכל התחיל. מסי יודע שתמיד יהיה לו מקום אצלי בלב".

רונאלדיניו בטוח שמסי יזכה בפעם הרביעית ברציפות בכדור הזהב, שמוענק לשחקן המצטיין של השנה, ומסביר מי יהיה היורש ביום מן הימים: "כריסטיאנו עושה היסטוריה משלו כבר כמה שנים, אבל מסי הוא הטוב בתבל. יום אחד גם ניימאר יהיה הטוב מכולם".

האיש שאיבד את מקומו בראש הרשימה, גרד מולר בעצמו, לא נשמע מריר בראיון לעיתון "סוד-דויטשה צייטונג" והוא אמר: "אני מאושר בשביל ליונל מסי. כיום הוא השחקן הכי גדול בעולם וזה תענוג לראות אותו משחק. השיאים לא משמעותיים בשבילי, אבל אם יש מישהו שמגיע לו לעקוף אותי זה מסי".

חבריו של מסי לברצלונה לא נשארו גם הם אדישים לציון הדרך של הארגנטיני. "מסי הוא על טבעי, וליכולת שלו אין שום גבולות. אנחנו תמיד צריכים לזכור מה הוא נתן לנו, וחייבים ליהנות מכל דקה שהוא איתנו", אמר ג'רארד פיקהוסרחיו בוסקטס הוסיף: "מסי הוא הטוב בעולם ואני שמח שהוא שבר את השיא. אני מקווה שיבואו עוד".

הדפס