ואלוורדה הוצג בברצלונה: "אתגר מרגש עומד בפניי"

המאמן החדש של הקטאלונים חתם על החוזה וכבר מוכן לעבודה: "עכשיו הכל תלוי בי. רוצה להפוך את המועדון לגדול יותר". ברתומיאו: "לניסיון היה משקל גדול בהחלטה שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.17 - 12:56
תחילת כתבה

זמנים חדשים בברצלונה. אחרי העזיבה של לואיס אנריקה, הוצג היום (חמישי) המאמן החדש של ברצלונה, ארנסטו ואלוורדה, שהתרגש מהמעמד: "אתגר מרגש עומד לפניי, ואני מקווה שנוכל גם להינות ממנו לאורך הזמן".

המאמן הודה לראשי ברצלונה על התמיכה והאמונה בו, ויודע עכשיו הזמן שלו להתחיל לפעול: "עכשיו הדברים תלויים בי, בדרך שבה אני עובד ועושה דברים. זאת אחריות גדולה לאמן את ברצלונה. אני רוצה להפוך את המועדון לגדול יותר".

הנשיא ברתומיאו דיבר שבחים על המאמן החדש: "לניסיון שלו היה משקל מאוד גדול בהחלטה. אנחנו נמצאים עכשיו כאן בקאמפ נואו, המקום שלו שבו החלומות מתגשמים, ואני מקווה שהוא יצליח לעשות דברים טובים בשביל האוהדים".

ואלוורדה הגיע לקאמפ נואו מכמה סיבות. ראשית הוא אחד המאמנים הכי מנוסים בספרד. הוא המאמן בעל מספר ההופעות הרב ביותר בהיסטוריה של בילבאו והוביל אותה שלוש פעמים לאירופה וכמו כן זכה פעם אחת בסופרקאפ הספרדי. הוא הדריך גם את ויאריאל, אספניול, ולנסיה ואולימפיאקוס, שם זכה בשלוש אליפויות ברציפות.

ואלוורדה, שהועדף על פני רונלד קומאן, חואן קרלוס אונסואה ואוסביו, מכיר את ברצלונה, כמי ששיחק בה בסוף שנות השמונים וזכה עמה בגביע המלך ובגביע המחזיקות. בנוסף, ראשי בארסה מאמינים כי לוואלוורדה יש את האישיות המתאימה למאמן קבוצה בסדר גודל כזה, בשל יחסי האנוש הטובים שלו והמוניטין שצבר בליגה הספרדית.

המשימה הראשונה של מאמן הבלאוגראנה תהיה להפגש עם המנהל הטכני רוברטו פרננדס ולשבת על התכניות הרכש לעונה הקרובה. כבר עכשיו ידוע כי ארדה טוראן, ז'רמי מאתייה וז'ורדי מאסיפ לא ימשיכו בעונה הבאה. הקבוצה כבר האריכה את החוזה של אנדרה טר שטגן והשלב הבא הוא לסגור עם ליאו מסי ואנדרס אינייסטה.

הדפס