מסי דירג את רונאלדו שלישי בפרס שחקן השנה

הפורטוגלי לא כלל את הפרעוש ברשימתו, קאפלו מתח ביקורת על השניים. ובמי בחר ביברס נאתכו?

מערכת אתר ערוץ הספורט  25.09.18 - 09:32
תחילת כתבה

כצפוי, לוקה מודריץ' זכה אמש (שני) בפרס שחקן השנה של פיפ"א, ובכך השלים "דאבל" לאחר שלפני פחות מחודשיים זכה בפרס המקביל של אופ"א. הקרואטי, שזכה עם ריאל מדריד בליגת האלופות עונה שלישית ברציפות והוליך את קרואטיה לגמר המונדיאל, הקדים את כריסטיאנו רונאלדו ואת מוחמד סלאח, שהתנחם בשער העונה.

לא פחות מעניין מזהות הזוכים הם הדירוגים של השחקנים עצמם שמשתתפים בתהליך הבחירה. שחקן מכל מדינה מקבל את הזכות לדרג את שלושת השחקנים שהציגו לפי דעתו את היכולת הכי טובה בשנה החולפת.

הזוכה הגדול, מודריץ', שלא היה יכול כמובן לבחור בעצמו, פירגן לחבריו לריאל מדריד ובשני המקומות הראשונים דירג את וראן ורונאלדו (לשעבר בבלאנקוס), כשאת דה בריינה הוא מציב במקום השלישי. הפורטוגלי חשב שווראן היה השחקן הטוב ביותר ב-2018, לפני מודריץ' וגריזמן. מסי בחר את מודריץ' במקום הראשון, לפני אמבפה ורונאלדו.

הוגו לוריס, שוער אלופת העולם, גילה פטריוטיות והציב את וראן, גריזמן ואמבפה בשלושת המקומות הראשונים, ואדן הזאר בחר במודריץ', וראן ואמבפה. הנציג הישראלי, ביברס נאתכו הציב את מודריץ' בראש, לפני אמבפה ו-וראן. אלון חזן, שהיה המאמן הזמני של הנבחרת, בחר ברונאלדו, מסי ודה בריינה.

לאחר האירוע מתח פאביו קאפלו, שהיה בצוות הבוחר מטעם פיפ"א, ביקורת חריפה על רונאלדו ומסי: "לא להגיע לטקס זה חוסר כובד מצידם. אולי הם זכו ביותר מדי פרסים בקריירה, אבל אתה חייב להיות אדיב כשאתה מפסיד בדיוק כמו שאתה כשאתה מנצח".

הדפס