380 משחקים נמכרו באירופה, אחד באלופות

היורופול, כוח המשטרה היבשתי, חשף נתונים: 425 איש ב-15 מדינות שונות היו מעורבים, כ-16 מיליון יורו הושקעו

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.02.13 - 14:17
איזה משחק הוטה תמורת כסף? (gettyimages)
איזה משחק הוטה תמורת כסף? (gettyimages)
תחילת כתבהפרשת השחיתות בכדורגל האירופאי, במעורבות של סוכני הימורים ממזרח אסיה, הולכת ומסתעפת כבר מספר שנים. עכשיו חושף היורופול, כוח המשטרה היבשתי, כי בחקירה התגלה כי 380 משחקים נמכרו ברחבי אירופה, ביניהם גם מפגש ליגת אלופות שהתקיים באנגליה.

עדיין לא ידוע באיזה משחק צ'מפיונס מדובר, אבל כבר כעת ברור מהנתונים שנחשפו כי זוהי פרשיית ענק שהשתוללה במשך זמן רב ברחבי היבשת. על פי הנתונים שפורסמו במסיבת עיתונאים שכונסה בהאג, 425 בני אדם - שופטים, מנהלים, שחקנים ועבריינים - מעורבים בפרשה שהתרחשה ב-15 מדינות שונות.

חקירת היורופול נערכה ב-18 החודשים האחרונים ובמסגרתה נחשף כי 16 מיליון יורו הושקעו במכירת 380 המשחקים והעבריינים הניבו רווח של 8 מיליון יורו מהשקעותיהם המפוקפקות. תשלומים בגובה שני מיליון יורו הועברו לאנשים שדאגו להטות את התוצאות, כאשר התשלום הגבוה ביותר עמד על 140 אלף יורו.

על פי החשד, את המבצע כולו הפעילה רשת של הימורים מאסיה ובכירים ביורופול חוששים שמדובר רק בקצה הקרחון. "כבר עכשיו ברור שזו חקירה הטיית המשחקים הגדולה ביותר בכדורגל האירופאי", קבע רוב וויינרייט, מנהל היורופול. "זה מטיל צל כבד על אמינות הכדורגל באירופה. חשפנו פעילות נרחבת של רשת עבריינית".

הדפס