הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יאו מינג פורש: החלטתי לסיים את הקריירה

הסיני, שהחמיץ 250 משחקים ב-6 העונות האחרונות, הודיע רשמית: "דלת אחת נסגרת ודלת אחרת תיפתח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.11 - 10:51
יאו מינג, תולה את הנעליים (gettyimages)

"חשבתי שוב ושוב ועכשיו אני מודיע על החלטתי האישית לסיים את הקריירה כשחקן כדורסל ולפרוש באופן רשמי", הצהיר יאו מינג במסיבת עיתונאים שערך בשנחאי. "זה יום חשוב בשבילי ויש לו משמעות גדולה מבחינת הקריירה והחיים שלי".

"נאלצתי לעזוב את המגרשים מאז שאני סובל משבר ברגלי השמאלית מסוף העונה שעברה. ששת החודשים האחרונים היו המתנה מייסרת", הוסיף, וסיכם: "החלטתי לסיים באופן רשמי את הקריירה. דלת אחת נסגרת ואחת אחרת נפתחת".

יאו בן ה-30, המתנשא לגובה 229 סנטימטרים, נכנע לגופו שלו והחליט שכבר לא יחזור לשחק אחרי סדרת פציעות ממושכת, שהשביתה אותו כמעט לחלוטין בשנתיים האחרונות במדי יוסטון. אחרי שהחמיץ את כל עונת 2009/10 בשל שבר ברגלו השמאלית, שותף הסיני הענק רק בחמישה משחקים במהלך העונה החולפת עקב פציעה בקרסול.

החוזה לחמש שנים של מינג, שנאמד ב-76 מיליון יורו, תם ב-30 ביוני ובעקבות השביתה ב-NBA החליט שלא להמתין יותר. לאחרונה אמר בראיון בארצו: "העברתי את 10 השנים הטובות ביותר שלי בחיים ומגורים ביוסטון וזה גורם לכך שקשה לי יותר להיפרד".

טירוף יאו מינג החל כשנבחר במקום הראשון בדראפט של 2002 על ידי יוסטון והפך לכוכב הסיני הראשון ב-NBA, ולספורטאי המפורסם ביותר של המדינה המאוכלסת בעולם. במהלך הקריירה הקצרה והמרשימה שלו נבחר 8 פעמים לאולסטאר, לרוב במקום הראשון (נחשו למה...), והעמיד ממוצעים של 19 נקודות, 9.2 ריבאונדים ו-1.9 חסימות למשחק בליגה הסדירה.

עונת השיא שלו הייתה ב-2006/7, אז סיפק 25 נק' ו-9.4 ריב' בעונה הסדירה ו-25.1 ו-10.3 ריב' במשחקי הפלייאוף. ממוצע המשחקים שלו לעונה היה צנוע בהרבה ועומד על 54 בלבד, כתוצאה מהפציעות הרבות מהן סבל.