הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלאט מתרגש: "עם כל הגדולה של לברון, הוא שחקן קבוצתי"

הישראלי ידריך בעונה הבאה את הכוכב הכי גדול ב-NBA ובראיון מיוחד לאתר ערוץ הספורט סיפר: "נלחמנו על לברון, הוא יעשה את השחקנים לצידו טובים יותר". על צעדיו הראשונים: "כיף להיות פה, אני מקבל המון פרגון מהקולגות"

רועי גלדסטון  12.07.14 - 11:00

ללא ספק הסיפור המרכזי מאמש, הוא חזרתו הביתה של לברון ג'יימס, לקליבלנד, אחרי 4 שנים במיאמי. בראיון לאתר ערוץ הספורט מסביר מאמן הקבאלירס דייויד בלאט על המהלכים שקדמו להחתמה, ובכלל: "לאורך כל הדרך הקבלירס ניסו להיות במרוץ אחרי לברון, בסופו של דבר עד שלא הצלחנו 'לנקות מקום' מתחת לתקרת השכר, לא יכולנו להכנס בצורה אבסולוטית למרוץ. לאחרונה לקחנו צ'אנס גדול, העברנו 4 שחקנים מהסגל שלנו ללא שום תמורה רק כדי להכנס מתחת לתקרת השכר. לקחנו ריזיקה שבסופו של דבר למרות שיכולנו להציע לו את המקסימום, הוא הרי יכל בכל זאת יכול להחליט אחרת, אבל ההנהלה החליטה שהיא לא תוותר ותילחם עליו. זה מוכיח עד כמה הם מחוייבים להוביל את הקבוצה הזאת היום ובעתיד להצלחות".

מהן התגובות שקיבלת על ההחתמה?
"העסק פה הוא מטורף. עד כמה שזה היה מתוקשר ומדובר ועד כמה שזה היה סיפור גדול פה. התגובות הן לטובת ההחלטה שלו באופן מאוד מאוד מהותי, הסיבות שלו והחזרה שלו לקליבלנד שזה למעשה הבית שלו. דיברנו, ואני בקשר איתו. הכדורסל של קליבלנד איתו יהיה כדורסל טוב, עם פילוסופיה של לשחק כדורסל קבוצתי וחיובי שזו צורה שאני חושב שמאוד מתאימה ללברון. עם כל הגדולה שלו, הוא שחקן קבוצתי. נדע להשתמש ביכולות האישיות שלו, אבל גדולתו היא לעשות את האחרים לצידו יותר טובים".

על המשחק אמש, בו עמד לראשונה על הקווים בליגת הקיץ בלאס וגאס, בניצחון של הקאבלירס על מילווקי אמר: "קודם כל היה פשוט כיף, נהניתי וכמובן שגם כיף לנצח. עברנו 4 ימים מאוד מאוד אינטנסיביים. אני עובד עם קבוצה של רק 3 או 4 שחקנים שיהיו בסגל הרשמי שלנו אבל זה כיף כבר לעבוד במסגרת של המועדון, להרגיש את האווירה בוגאס ולא רק בתור בוחן שחקנים וצופה מבחוץ, אלא בתור מאמן של אחת הקבוצות".

בלאט פירט על צעדיו הראשונים כמאמן NBA: "היו לי הרבה שיחות עם אנשי NBA, שחקנים, מנהלים, מאמנים אחרים, קיבלו אותי בצורה מאוד יפה, והאמת שאני מכיר הרבה מהם כבר שנים אבל בכל זאת אני מקבל פה המון המון פרגון וזה כיף לחוות את אחוות הקולגות באן בי איי".

על אנדרו וויגינס, הבחירה הראשונה בדראפט שקלע לפנות בוקר 18 נקודות אמר: "וויגינס הוא שחקן מוכשר עם פוטנציאל מאוד מאוד גדול, רעב לעבוד, מוכן להשקיע ורציני בהתייחסות שלו למשחק וגם מאוד מאוד בוגר לבחור בן 19 ואני מאוד אוהב את זה. אני גם בקשר צמוד עם קיירי איירוינג, הוא מאוד מאוד נרגש מההחתמה של לברון, והוא מוכן לתת עונה גדולה".

לסיום בלאט, שמשפחתו כמובן חיה בישראל, התייחס למצב הבטחוני בארץ: "אני בהחלט עוקב אחרי מה שקורה בארץ, ואני רוצה לחזק את כולם שם. אני יודע מה זה בדיוק התקופות האלה ויודע גם שאין חזק מאיתנו לעבור אותם". דייויד בלאט יפגש מחר (ראשון) עם הצוות שלו לשעבר, הצוות של מכבי ת"א שנמצא בליגת הקיץ בלואס וגאס, המאמן גיא גודס, מנהל הקבוצה ניקולה וייצ'יץ' וצוות הסקאוטים אבי אבן ויאיר שבח.