הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סטיב קר: אפילו מייקל ג'ורדן לא עשה דבר כזה

בגולדן סטייט מתמוגגים מהשיא המדהים של קליי תומפסון, שצלף 37 נקודות ברבע אחד: "זה יותר טוב מהפלייסטיישן". הגארד עצמו הפגין ביטחון רב: "רק התחלתי להראות מה אני מסוגל לעשות". כל המספרים והציוצים בפנים

אור זיו
אור זיו  24.01.15 - 11:01

איך אפשר להסביר את מה שעשה הלילה (בין שישי לשבת) קליי תומפסון? האם זו חוויה חוץ גופית, אולי נכנס בו דיבוק או שפשוט מדובר בסופרסטאר בהתהוות שמודיע לכל העולם - הנה אני? מה שזה לא יהיה, כוכב גולדן סטייט נכנס לספרי ההיסטוריה עם שיא של 37 נקודות ברבע השלישי, והוביל את קבוצתו ל-101:126 על סקרמנטו עם 52 נק' סה"כ.

תומפסון שיתף בתחושותיו לאחר הערב ההיסטורי: "הפעם האחרונה שהיה לי משחק כזה הייתה בכיתה ד'. זה הרגיש כאילו כל זריקה שאני לוקח הולכת להיכנס. החברים אמרו לי שהם רוצים להמשיך לראות את ההופעה אז המשכתי, זה נותן ביטחון שהחברים מאמינים בך ככה. אני גאה בעצמי על כל העבודה שעשיתי, וזה נותן לי מוטיבציה להמשיך להשתפר כי רק התחלתי להראות למה אני מסוגל".

"אתה חולם על רגעים כאלה, להיות קלע גדול ושחקן גדול. זה מטורף שזה הפך למציאות", הוסיף תומפסון, בנו של כוכב העבר מייקל תומפסון, "אבא שלי אמר לי בגיל צעיר, הוא ראה שיש לי כשרון ואמר לי 'הג'אמפ שוט שלך ייקח אותך רחוק'. אני בטוח שהוא יגיד לי עכשיו שהייתי צריך ללכת על 60 נקודות".

מאמנו סטיב קר היה המום: "אני אחד האנשים הכי ברי המזל כי שיחקתי לצד מייקל ג'ורדן, טים דאנקן, דייויד רובינסון, כמה מהשחקנים הכי טובים בהיסטוריה. אבל עם כל הדברים הספקטקולריים שמייקל עשה, והוא עשה אותם מדי לילה, מעולם לא ראיתי אותו עושה דבר כזה. זה היה לא מהעולם הזה. היינו נוראיים עד לאותו רגע, וקליי הציל אותנו. זה פשוט היה פנומנלי. בחיים לא ראיתי מישהו כל כך מפוקס כמו שקליי היה הלילה".

גם החברים של תומפסון לא הבינו מה בדיוק הם ראו. "אתה לא מצליח להתחמם ככה אפילו במשחקי וידאו. המשחקים האלה אמיתיים עכשיו, אבל זה לא היה אמיתי", התבדח דריימונד גרין, שהתפלא ששאלו אותו אם הוא חווה משהו כזה אי פעם בקריירה. מאריס ספייטס סיפק דימוי אחר: "זה לא היה משחק כדורסל, זה היה סרט קולנוע".

המספרים:

- השיא הקודם לנקודות ברבע אחד עמד על 33, בו החזיקו במשותף כרמלו אנתוני וג'ורג' גרווין. אגב, בפלייאוף השיא עומד על 29, אותם קלע סליפי פלויד במדי הווריירס נגד הלייקרס, שם שיחק... מייקל תומפסון, אביו של קליי.

- תומפסון לא החטיא אף זריקה ברבע ההיסטורי שלו. היו לו שם 9 שלשות (שיא NBA) ו-13 סלי שדה (הישווה שיא NBA). הוא היה רחוק שלשה אחת בלבד מהשוואת שיא ה-NBA לשלשות במשחק (12), אך סיים עם 11 - אותה כמות שקלע סטף קרי נגד הניקס לפני שנתיים.

- הוא דייק ב-73 אחוזים מעבר לקשת, שיא חדש עבור מי שזרק לפחות 15 שלשות במשחק אחד.

- מה עשו שאר החברים בווריירס ברבע השלישי? 1 מ-7 מהשדה וארבע נקודות בלבד. לא פלא שעוזרו של קר, ג'ארון קולינס, אמר לו בצחוק: "אנחנו צריכים להיות יותר מאוזנים".

- 52 הנקודות של תומפסון במשחק כולו הן כמובן שיא קריירה שלו. השיא הקודם? 41 נקודות מול הלייקרס במשחק השני של העונה הנוכחית.

- יש לתומפסון עוד הרבה מקום לשיפור אם הוא רוצה לקבוע את שיא הנקודות במשחק אחד בתולדות הווריירס. למה? אחרי התצוגה הלילה, הוא עדיין רחוק 48 נקודות מהשיא של ווילט צ'מברליין - 100 כמובן.