הסוף ל"האק-א-שאק"? אדם סילבר רוצה פתרון

הקומישינר אישר שבעית העבירות המכוונות תעלה לדיונים: "זה לא מהנה"

אור זיו
אור זיו  25.04.15 - 11:13
תחילת כתבה

האם בקרוב יהיה סוף לאסטרטגיית "האק-א-שאק"? בעקבות ריבוי המקרים לאחרונה, הקומישינר אדם סילבר התבקש להתייחס לנושא, והכריז: נדון בכך באופן יסודי בקיץ, במטרה למצוא פתרון טוב יותר.

המהלך, שנקרא על שמו של שאקיל אוניל, התחיל כשגרג פופוביץ' החליט לשלוח את הסנטר של הלייקרס (בזמנו) לקו העונשין באופן מכוון, מתוך ידיעה ששאק מתקשה לדייק משם. העונה, הקורבנות של האסטרטגיה הזו כוללים את דיאנדרה ג'ורדן מהקליפרס, דווייט הווארד וג'וש סמית' מיוסטון ואפילו טריסטן תומפסון מקליבלנד.

"זה משהו שאני מתלבט לגביו", אמר סילבר ל-ESPN, "בעבר המחשבה שלי הייתה שאנחנו מוכרחים לשנות את החוק, אבל לאחר שישבתי בישיבות של הג'נרל מנג'רים ובוועדת התחרות, ושמעתי מכמה מהשחקנים הטובים ביותר, הדעה היא ששחקנים צריכים לקלוע את הזריקות שלהם מהקו. זה שינה את המחשבה שלי קצת".

הקומישינר המשיך: "עם זאת, כשאני צופה בחלק מהמשחקים בטלוויזיה, למען האמת זה לא מספיק מהנה עבור האוהדים, וגם זה חשוב. תהיה לנו ישיבת ג'נרל מנג'רים נוספת בחודש מאי, וישיבה של ועדת התחרות בחודש יוני, ואני בטוח שיהיו דיונים סוערים בנושא הזה. לאחר מכן, יש ישיבה של בעלי הקבוצות בחודש יולי, כך שאני חושב שבכל שלושת הישיבות הללו יהיו שיחות מעמיקות על החוקים הנכונים לעתיד".

גם לדוק ריברס, מאמנו של ג'ורדן בקליפרס, ההחלטה בנושא לא קלה: "אני באמת לא יודע. אני בטוח שאנחנו נבחן את זה, ולמרות שיש לי בקבוצה את די.ג'יי (ג'ורדן), אני עדיין מתחבט בסוגיה. הציבו אותי בוועדת התחרות כדי לראות מה טוב עבור הליגה, לא עבור הקבוצה שלי, וזה עדיין קשה לי למרות שזה ברור לכולם. בכל משחק, ג'ורדן מסתכל עליי ואומר 'אתם מוכרחים לשים לזה סוף'".

הדפס