דייויד בלאט: "מה שהסלטיקס עושים חוקי, אך יותר ממסריח"

למאמן קליבלנד יש תלונות לפני משחק מספר 4 (ב-20:00, ישיר ב-5LIVE), וגם ערך השוואות: "האוהדים באירופה יותר פרועים ורגשיים, זה שונה". צפו בלברון קולע ממגרש שלם בסוף האימון

אור זיו
אור זיו  26.04.15 - 14:32
תחילת כתבה

עד סוף הערב (ראשון), דייויד בלאט יוכל לרשום ברזומה שלו ניצחון ראשון בסדרת פלייאוף ב-NBA. עם יתרון 0:3 על הסלטיקס, קליבלנד תתארח ב-20:00 (שידור ישיר ב-5LIVE) בגארדן של בוסטון ותנסה להשלים סוויפ חד וחלק. בתום האימון האחרון של הקבאלירס, דייויד בלאט התראיין אצל הכתבים האמריקנים וסיפק הרבה תובנות מעניינות, מחוקת הליגה ועד אופי האוהדים משני צידי האוקיינוס האטלנטי.

  • 20:00, ישיר ב-5LIVE: בוסטון - קליבלנד, משחק 4

בלאט התייחס לאופן שבו נשרקות עבירות בלתי ספורטיביות ב-NBA: "אני לא הולך להסתבך בגלל זה. יש לי מחשבות ברורות לגבי זה. לא שהשופטים עושים עבודה רעה, הם שורקים מה שהם צריכים לשרוק, אני פשוט חושב שהחוקים עצמם צריכים להשתנות. לא כולם ביחד, אבל חלק מהם. בדיוק כמו ה"האק-א-שאק". כל מי שנמצא בליגה צריך להחליט מה עושים עם זה. אבל כשהאנשים הנכונים ישאלו אותי, אגיד להם מה אני חושב".

המאמן נשאל האם האסטרטגיה לשלוח את טריסטן תומפסון לקו היא חוקית, אבל מסריחה: "בוסטון משחקת בהתאם לחוקים, וגם אנחנו. זה יותר ממסריח, למען האמת. זה באמת משהו שצריך לבדוק מחדש ולשנות".

"אני חושב שג'יי.אר לא מוערך מספיק בהרבה אספקטים של המשחק שלו בשנים האחרונות", אמר המאמן הישראלי על ג'יי.אר סמית', שהתעורר במשחק 3 אחרי פתיחה בינונית לסדרה, "הוא נותן לנו את ההופעות שאנחנו צריכים בשני צידי המגרש, ולכן הוא שחקן כל כך משמעותי עבורנו ומצליח כל כך איתנו. אני בטוח שזה ימשיך".

אחד הכתבים טען שבוסטון משחקת יותר חזק, ובלאט מיהר לעמוד על שלו: "גם אנחנו משחקים חזק. אני לא אוהב את מה שאומרים. אני מסכים שהם משחקים חזק, אבל אנחנו לא משחקים פחות חזק, ולא פחות מחוייבים. זה לא עניין של יותר כישרון, זה בכלל לא הוגן. הקבוצה שלנו עושה את כל המאמצים, היא מעורבת במהלכים, משחקת אגרסיבי ובבגרות, ועובדת קשה מאוד. כל מי שאומר אחרת, לא הוגן כלפי השחקנים שלנו, ואני לא אוהב את זה".

בלאט התבקש להשוות בין האווירה באולמות באירופה לבין זו שב-NBA: "זה שונה. אני אוהב לראות את אוהדי ה-NBA הנלהבים, המשחקים פה נהדרים. יש לנו אוהדים נפלאים בקליבלנד שתומכים בנו ועוזרים, וגם לבוסטון. באירופה הקהל שונה, האוהדים שם הרבה יותר פרועים, האהדה שם מגיעה מהבטן. היריבויות שם מרירות, יש גם דוגמאות של אלימות. הקהלים אגרסיביים, מלאי תשוקה. יש משחקים בין מדינות. יש יריבויות בין קבוצות כמו מכבי ופנאתינייקוס. זה כמעט אישי. כבר נפגעתי בראשי מחפצים שנשלכו מהיציע, לא רואים את זה הרבה. האוהדים פה מתנהגים יותר טוב, אבל זה כיף בשני המקומות".

ממרום ניסיונו, לברון ג'יימס סיפר איך מגיעים למשחק שיכול להכריע סדרה וסוגרים עניין: "זה משחק חשוב מאוד, אתה יודע באיזה סוג של לחץ נמצאת הקבוצה היריבה. זה ניצחון או ללכת הביתה מבחינתם, אז הם יביאו את כל מה שיש להם במחסנית וינסו לקחת את הניצחון. אנחנו רוצים לשחק היטב, יש להו הזדמנות לסגור עניין, אבל זה לא סוף העולם מבחינתנו. אנחנו לא מתייחסים לזה כך".

אגב, בסיום האימון אמש, קינג ג'יימס צולם קולע לסל מכל המגרש, והדבר הכי מרשים? שהוא העיף את הכדורסל כאילו מדובר בכדור טניס קל. שימו לב לביצוע:

במקרה (או שלא), דווייט הווארד מיוסטון העלה וידאו דומה מאימון קבוצתו בדאלאס, אבל לומר את האמת, הביצוע שלו פחות מרשים. מה שכן, דורון ג'מצ'י היה גאה בשניהם:

הדפס