החזיק פחות משנתיים: דרק פישר פוטר מהניקס

המאמן רשם 9 הפסדים ב-10 משחקיו האחרונים. בלאט יהפוך למועמד?

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.02.16 - 17:58
תחילת כתבה

(וידאו: ההפסד שחרץ את גורלו של פישר)

פחות משנתיים לאחר מינויו, דרק פישר סיים היום (שני) את תפקידו בניו יורק ניקס. המאמן משלם את המחיר על ריצה של תשעה הפסדים בעשרת המשחקים האחרונים, וכשהקבוצה מהתפוח הגדול מדורגת 12 במזרח עם מאזן 31:23 ורחוקה 5 משחקים מדטרויט השמינית. ההפסד 101:96 לדנבר אתמול חרץ את גורלו.

  • שידור ישיר בשעה 2:00 ב-5SPORT סקרמנטו ועומרי כספי מול קליבלנד

סמוך לפרישתו ממשחק, ביוני 2014, התמנה פישר למאמן בניו יורק, תחת הנשיא, פיל ג'קסון, איתו זכה ב-5 אליפויות כשחקן בלייקרס. האחרון החזיק במאזן 96:40 כמאמן, ומי שיחליף אותו בניקס, לפחות באופן זמני, הוא עוזרו, קורט ראמביס.

לא ברור אם הניקס ימנו מאמן קבוע עד תום העונה, אך דייויד בלאט הופך באופן אוטומטי לאחד המועמדים. הג'נרל מנג'ר בניו יורק, סטיב מילס, הוא חבר קרוב של מאמן קליבלנד לשעבר והשניים שיחקו אחד לצד השני באוניברסיטת פרינסטון. בשנה שעברה, בלאט סיפר: "אנחנו שומרים על קשר רציף, ואני יודע שפעם הוא העלה את שמי בפני הנהלת המועדון".

שמות נוספים שכבר עלו כמועמדים בתקשורת האמריקנית הם אלה של תום ת'יבודו, לוק וולטון ובראיין שו. שניה האחרונים שיחקו תחת פיל ג'קסון בלייקרס, בדיוק כמו פישר.

לאחר פתיחה טובה של העונה, בניקס היו ציפיות להתברג באחד המקומות שמוליכים לפלייאוף. כרמלו אנתוני מציג עונה נהדרת, כשבנוסף, קריסטפס פורזינגיס מרשים בשנת הרוקי שלו, אך בתקופה האחרונה, בניו יורק לא ממצים את הפוטנציאל, מה שהוביל להחלטה של ג'קסון להיפרד מהאיש שהוא בחר לתפקיד, לאחר שסטיב קר סרב לו ובחר בהצעה מגולדן סטייט.

הדפס